Body wrapping – prosta metoda na smukłą sylwetkę

Posted on 9 października 2016

Cellulit czy niechciane pokłady tłuszczyku to dolegliwości, z którymi boryka się nie jedna kobieta. Obok stosowania zbilansowanej diety, regularnego wysiłku fizycznego czy nakładania kremów wyszczuplających, warto zdecydować się również na wykonanie w salonie kosmetycznym specjalistycznego zabiegu, jakim jest na przykład body wrapping.

Jak wygląda zabieg? Przed rozpoczęciem terapii, kosmetyczka dokonuje pomiaru parametrów ciała klientki, celem określenia najbardziej problematycznych obszarów. Mierzone są obwody: ramion, talii, brzucha, bioder, ud, okolic kolan, łydek oraz kostek. Kolejnym krokiem jest podanie pacjentce do wypicia wody lub naparu z ziół. Bardzo ważne jest by płyn ten został spożyty w określonym tempie (co najmniej 250ml powinno zniknąć w ciągu 15 minut). Następnie na całe ciało lub jego wybrane części zostaje nałożony specjalny krem. Zaraz po aplikacji preparatu obszar, który został nim pokryty zostaje mocno owinięty specjalną folią i przykryty kocem. W ten sposób proces pocenia się ulega wzmożeniu, a substancje czynne znajdujące się w kremie wnikają w głąb skóry przez rozszerzone pory. Klientka pozostaje w foliowym zawiniątku przez około 45-60 minut. Po tym czasie foliowe okrycie zostaje usunięte przy pomocy specjalnego noża, a miejsca, na których głównie skupiano się w trakcie wykonywania zabiegu ulegają ponownemu pomiarowi. Warto prowadzić dziennik z pomiarami, gdzie wpisy będą dokonywane w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Umożliwi to precyzyjną kontrolę osiąganych postępów.

Jakie efekty przynosi zastosowanie body wrappingu? Po odbytym zabiegu skóra staje się lepiej nawilżona i odżywiona. Jest delikatniejsza w dotyku, bardziej gładka i sprężysta. Tkanka tłuszczowa oraz cellulit ulegają redukcji. Odczuwalny jest także efekt ogólnego wyszczuplenia figury. Występujący w organizmie nadmiar wody zostaje usunięty, a tkanka łączna ulega wzmocnieniu. Body wrapping to doskonałe rozwiązanie dla kobiet chcących odzyskać poziom napięcia skóry z przed przebytej ciąży oraz dla osób chcących utrwalić efekt stosowanej kuracji odchudzającej. Terapia przynosi spektakularne efekty w relatywnie krótkim okresie czasu. Dla uzyskania możliwie najlepszych i najtrwalszych efektów kuracji warto zdecydować się na serię 10-15 zabiegów wykonanych w kilkudniowych odstępach czasu. Jeśli nie wiesz który salon w twojej okolicy wykonuje ten zabieg, możesz to łatwo sprawdzić. W wyszukiwarkę wpisz przykładowo „kosmetyczka z Poznania”, wśród dostępnych specjalistów wybierz miejsce specjalizujące się w tej kuracji. Przed pierwszą wizytą warto dopytać o zniżki, gdyż niektóre salony przy wykupieniu kilku lub całego pakietu zabiegów udzielają atrakcyjnych zniżek.

 

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>