Zabiegi kosmetyczne dla urody

Posted on 7 grudnia 2015

Teoretycznie o gustach, zwłaszcza tych dotyczących piękna, się nie dyskutuje, ponieważ każdy ma swoje własne, relatywne pojęcie tego, co dla niego jest piękne a co brzydkie. Teoretycznie, ponieważ praktyka pokazuje, że – szczególnie panie – usilnie dążą do tak zwanego ideału piękna i urody, wypracowanego przez modeli i modelki z całego świata. Ten popęd za pięknem sprawia, że z roku na rok coraz więcej pań decyduje się odwiedzić salon kosmetyczny, aby skorzystać z oferowanych w nim usług.

Co wybierają Polki?

Badania przeprowadzone w 2014 roku na największych olsztyńskich zakładach kosmetycznych wskazują, że Polski najczęściej wybierają zabiegi klasyczne. Manicure, pedicure, oczyszczanie skóry oraz depilacja to cztery podstawowe usługi, które w olsztyńskich placówkach wykonywane są codziennie. Nieco dalej w rankingu plasują się takie zabiegi jak likwidacja wąsika na górnej wardze, usuwanie blizn i znamion oraz cellulitu. Jeśli gabinet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu można wykonywać także usługi z wyższej półki – mikrodermabrazję, kriolipolizę oraz laseroterapię – Polski korzystają z nich równie często.
Duże znaczenie ma też doświadczenie kosmetyczki, która wykonuje wybrane usługi: czy jest w stanie doradzić, które z zabiegów przydadzą się klientce, a które będą wyłącznie stratą czasu. Wspomniane badanie mówi wskazuje bowiem, że klientki o wiele chętniej wybierają zabiegi polecone przez doświadczoną kosmetyczkę, która fachowym okiem ocenia ich skórę i doradza wybranie jak najlepszej kuracji.

I w jakiej cenie?

Jednak najważniejszym kryterium wyboru dla Polek nie jest wcale doświadczenie pracowników, jakość posiadanego sprzętu czy zakres świadczonych usług. Największe szanse na zdobycie klientów ma ta kosmetyczka – Olsztyn: swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html, które zaoferuje konkurencyjną cenę wykonywanych przez siebie zabiegów. Nie oznacza to jednak, że zawsze wygrywa cena najniższa: badania pokazują, że Polki przed wyborem kosmetyczki najpierw sprawdzają ceny w kilku różnych salonach, wyciągając z nich ogólną średnią i dopiero wtedy szukają tych gabinetów, które oferują usługi właśnie w tym uśrednionym zakresie. Takie wyjście jest korzystne zarówno dla kieszeni potencjalnych klientek, jak i dla ich zdrowia – nie korzystają już z gabinetów najtańszych, gdzie cena często idzie w parze z niską jakością usługi.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>