Zabiegi profilaktyczne oraz lecznicze u dentysty

Posted on 6 listopada 2016

Jeśli naszym zębom nic nie dolega, są w dobrej kondycji, oraz jesteśmy zadowoleni z ich wyglądu, warto byłoby zrobić coś, żeby zachować ten stan. W tym celu powinniśmy wybrać się do dentysty. Łódź jest miastem, w którym wyraźnie widać tendencję, że coraz więcej osób chodzi do gabinetu stomatologicznego (http://dentysta-stomatolog.com/lodz,1.html) w celach czysto profilaktycznych. Profilaktyka dentystyczna jest w stanie zaoferować nam kilka zabiegów, dzięki którym będziemy się cieszyć pięknymi i zdrowymi zębami. Jednym z nich jest lakierowanie zębów, czyli pokrycie ich specjalnym lakierem z fluorem. Dzięki temu możemy je zabezpieczyć przed uszkodzeniami i próchnicą. Jest to też często stosowana metoda w przypadku problemów z nadwrażliwością zębów, ponieważ przynosi szybką ulgę.

Jeśli już mamy jakieś drobne ubytki w szkliwie, powinniśmy zdecydować się na ich uzupełnienie, czyli lakowanie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakowanie). Zabieg ten zabezpieczy nasze zęby przed postępującymi zniszczeniami oraz wypełni już istniejące braki w szkliwie. Jeśli doszło już niestety do tego, że zęby nas bolą, jest to ostatni dzwonek, aby wybrać się do stomatologa. Łódź to miejscowość, w której oferta gabinetów stomatologicznych jest bardzo bogata i praktycznie w każdym możemy zdecydować się na leczenie kanałowe, które pozwoli nam pozbyć się bólu. Dentysta dokonuje umartwienia miazgi, dzięki czemu przestajemy czuć ból. Jest to dość nieprzyjemny zabieg, dlatego też wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, aby zmniejszyć nasz dyskomfort. Jeśli jest już za późno na ratowanie zniszczeń i ząb jest już zbyt mocno zniszczony, powinniśmy zdecydować się na jego ekstrakcję czyli wyrwanie. Jest to również niezbyt przyjemne. Pacjenci często też się obawiają, że brak zęba ich oszpeci. Niesłusznie – ekstrakcja to nie koniec. Obecnie bardzo rozwinęła się dziedzina protetyki stomatologicznej, która zapewnia nam szereg rozwiązań w takim przypadku. Możemy zdecydować się na przykład na porcelanowy most, lub też na tytanowy implant. Każdy z tych sposobów pozwala nam uzyskać trwały i naturalny efekt. Oczywiście, celem tego typu uzupełnień nie są jedynie względy estetyczne, choć pacjenci skupiają się tylko na nich. Brak zęba w łuku zębowym może prowadzić także do problemów technicznych, rozchwiania i wykrzywienia sąsiadujących zębów oraz nawet wad zgryzu, dlatego też niezwykle ważne jest, by jak najszybciej wypełnić ten brak. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem.

Bez kategorii


  1. Nyrew pisze:

    Chodzicie do dentysty w celach zdrowotnych czy estetycznych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>