Pora deszczowa na Bali

Pora deszczowa na Bali

Pory roku

Większość z nas bez wahania na pytanie o to jakie mamy pory roku odpowie wiosna, lato, jesień i zima. Co do zasady wiosną temperatury staja się coraz wyższe i wynoszą kilkanaście stopni Celsjusza, możemy liczyć na częstsze opady ale i więcej słońca. Lato powinno być bardzo ciepłe i słoneczne. Ze względu na dobowe różnice temperatur pojawiają się burze. Następnie jesień, gdzie temperatura powietrza z dnia na dzień obniża się, mamy coraz mniej słońca, a za to dużo deszczy. No i w końcu zima. Czyli mroźno i biało. Tak wygląda to jednak tylko w wersji idealnej. Wiemy jednak, że lato bez słońca i zima bez śniegu jest całkiem możliwa. Pogoda jest właśnie jednym z powodów dlaczego coraz częściej na spędzenie urlopu wybieramy miejsce znacznie oddalone od naszego kraju. jednym z naszych typów są wakacje na wyspie Bali. jednak co wiemy o pogodzie tam występującej? Czy każdy odpowie na pytanie czym charakteryzuje się pora deszczowa i pora sucha?

Pora deszczowa na Bali

Z porą deszczowa na Bali spotykamy się w okresie od października do kwietnia. Charakteryzuje się ona, jak można wywnioskować z samej nazwy, zwiększoną liczbą opadów. Nawet kilkanaście dni w miesiącu możemy doświadczać deszczy. Jednak i tutaj możemy zaobserwować znaczną różnice pomiędzy tym czego spodziewać się możemy w naszym kraju. Pora deszczowa na Bali to dużo deszczy. Jednakże są one tu bardzo gwałtowne ale i krótkotrwałe. Czasem już po godzinie ulewy możemy z powrotem wracać na plażę. Nie ma więc mowy o pochmurnym dniu. Pada deszcz i owcze, ale gwałtownie i krótko. Przez resztę dnia cieszymy się słońcem i opalamy nad brzegiem oceanu. Nie należy więc zbytni sugerować się nazwą. Jeśli choć trochę zapoznamy się z tym terminem okaże się, że pora deszczowa na Bali wcale nie jest taka straszna, a wręcz przeciwnie.

Zwiedzanie wyspy Bali

To właśnie porę deszczową poleca się turystom, którzy chcą poznać wyspę Bali od podszewki. Temperatura, choć nadal bardzo wysoka przez cały dzień jest stosunkowo korzystniejsza dla podróżujących, niż ta w porze suchej. Ponadto, w tym czasie jest także mniej turystów co sprawi, że będziemy mogli swobodnie wypocząć. Chwila deszczu zostanie wykorzystana na odpoczynek czy posiłek i wcale nie zauważymy, że opady są wzmożone. Na wybrzeżu opady są znacznie rzadsze nawet w porze deszczowej na Bali. Dlatego piękne plaże Bali dostępne są przez cały rok.

Jeśli więc, niezależnie od pory roku, chcecie mieć pewność, że pogoda dopisze polecamy wyprawę na wyspę Bali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *