Indonezyjska wyspa Sumatra – co warto na niej odwiedzić?

Indonezyjska wyspa Sumatra – co warto na niej odwiedzić?

Każdy zapewne kiedyś słyszał, chociażby w przelocie, o najpopularniejszej wyspie Indonezji – Bali. Co roku zjeżdżają się na tą wyspę tłumy turystów, aby zaznać odpoczynku na słynnych biało-piaskowych plażach, zanurzyć się w Indonezyjskiej kulturze i zwiedzić kilka hinduskich świątyń. Niestety, w związku z tym wybierając się tam musimy liczyć się z tłumami i wysokimi cenami. Alternatywą dla osób, które chcą dobrze się bawić, a jednocześnie uciec od tłoku i zgiełku codziennego życia może być Sumatra – mniej popularna, ale wciąż mająca wiele do zaoferowania wyspa Indonezji. Tylko co możemy robić i gdzie powinniśmy zawitać, kiedy już tam dotrzemy?

Rozrywka dla odważnych – wspinanie się na szczyty wulkanów

Sumatra, a także inne wyspy Indonezji znane są między innymi z występowania na nich wielu aktywnych wulkanów. Niektóre z nich są zbyt niebezpieczne, aby się na nie wspinać, jednak nie wszystkie. Nawet jeśli jesteśmy początkujący i nie czujemy się do końca pewni swoich możliwości, z pewnością znajdziemy wyzwanie, które być może nie będzie łatwe, ale będziemy w stanie sobie z nim poradzić. Za najbardziej przyjazny turystom na Sumatrze uważa się wulkan Sibayak. Kiedyś można się było wspinać także na wulkan Sinabung, jednak po jego wybuchu w 2010 roku nie jest to już możliwe. Nic jednak nie przeszkadza w tym, aby podziwiać go z bezpiecznej odległości.

Sumatra – raj dla zwolenników sportów wodnych

Wyspa ta jest świetnym miejscem dla osób, które pasjonują się chociażby surfingiem czy nurkowaniem. Tak jak i na innych wyspach Indonezji możemy liczyć tam na świetną pogodę, wysokie fale i piękne widoki. Co najważniejsze, chociaż oczywiście zapewne nie będziemy na danej plaży sami, nie powinniśmy się spodziewać takich tłumów jak na przykład na wymienionym wcześniej Bali.

Odwiedź jeziora w kraterach superwulkanów

Jezioro Toba jest jednym z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Sumatry. Jest to olbrzymie, atrakcyjne wizualnie jezioro kraterowe, które można nie tylko podziwiać, ale także w nim pływać. Czysta woda, spokój, cisza – czego można chcieć więcej podczas wakacji? Alternatywą dla jeziora Toba może być jezioro Maninjau.

Zwiedź tradycyjne indonezyjskie wioski na wyspie Sumatra

Wielką zaletą Sumatry jest to, że w dużej mierze pozostała ona niedotknięta przez człowieka. Na wyspie tej spotkać można wciąż tradycyjne indonezyjskie wioski, w których będziemy mogli zapoznać się z lokalnym językiem, kulturą i historią.

Jak widać, Sumatra będzie świetnym wyborem dla niemal każdego, niezależnie od tego, co go interesuje i czego oczekuje od swoich wakacji. Warto się nią zainteresować zwłaszcza teraz, kiedy jeszcze nie jest ona tak popularna.

Dodaj komentarz