Co zobaczyć w Karpaczu?

Co zobaczyć w Karpaczu?

Bez wątpienia jednym z miast, do których warto się wybrać, jest Karpacz. Co zwiedzać w tym mieście? Na brak ciekawych miejsc wartych odwiedzenia na pewno nie można narzekać, gdyż jest tam co robić przez kilka dni.

Co zobaczyć w Karpaczu?

Miasto to znane jest przede wszystkim z tego, że z niego także można wybrać się na Śnieżkę. Można to zrobić zarówno na własnych nogach, jak i dzięki skorzystaniu z wyciągu. Niezależnie od wyboru sposobu dotarcia na ten szczyt, nie można mieć wątpliwości odnośnie do tego, że warto wziąć ten punkt wycieczki pod uwagę w momencie, gdy będzie znajdowało się właśnie w Karpaczu.

Kolejnym miejscem wartym uwagi, a przy tym nietuzinkowym zabytkiem, jest świątynia Wang. Do pewnego momentu można dojechać samochodem, a następnie resztę trasy należy pokonać już na własnych nogach. Jest unikatowa z tego względu, że:

– jest to kościół, który przetrwał transport do Polski z Norwegii,

– została zbudowana bez wykorzystania ani jednego gwoździa!

– odbywają się w niej śluby.

Nie zaszkodzi mieć na względzie także miejsca, które zwie się Karkonoskie tajemnice. Choć wydawać by się mogło, że spodoba się przede wszystkim dzieciom, jest to atrakcja turystyczna dla odbiorców w różnym wieku. Ważne jest zwrócenie uwagi na to, iż wewnątrz bardzo dobrze widoczna jest gra świateł. To także doskonała okazja ku temu, by móc dowiedzieć się więcej na temat tego, co skrywają Karkonosze.

Powrót do lat dzieciństwa

W Karpaczu znajduje się warte odwiedzenia Muzeum Zabawek. Znajdują się tam eksponaty znane z dzieciństwa rodzicom, czy dziadkom, ale także najmłodszym odbiorcom tego miejsca. Z powodzeniem można zachwycać się setkami zabawek, które przywołują miłe wspomnienia. To doskonała okazja do tego, by przy okazji spaceru po centrum miasta, skusić się na wstąpienie do tego muzeum.

Przy okazji w innej lokalizacji można wybrać się także do Parku Bajek, w którym można dowiedzieć się więcej o historiach znanych już od wielu lat.

Na uwagę zasługuje także Muzeum Sportu i Turystyki. Znajduje się ono poza ścisłym centrum miasta, jednak z powodzeniem można do niego dotrzeć na własnych nogach. Znajdują się tutaj:

– pamiątki z dawnych lat,

– wystawy poświęcone sportom.

Całość także znajduje się pod dachem.

W Karpaczu można skusić się także na wejście do Domu do góry nogami. Nie jest to unikat na mapę kraju, jednak niektórzy jeszcze nie mieli okazji sprawdzić, czy to miejsce nie przyprawi ich o zawrót głowy.

Osoby zainteresowane odwiedzeniem żywych zwierząt mogą udać się do Papugarni Śnieżka. Kluczowe jest jednak zadbanie o to, by nie mieć na sobie biżuterii ani innych elementów, które mogą zainteresować żywe stworzenia. 

Karpacz jest miastem, w którym zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Warto odwiedzać miejsca warte uwagi w tym mieście.