Barcelona – top 5 miejsc, które musisz odwiedzić

Barcelona – top 5 miejsc, które musisz odwiedzić

Marzy Ci się wycieczka do Barcelony? Nic w tym dziwnego, bo to naprawdę niesamowite miasto! Stolica Katalonii pochwalić się może niezwykle eklektycznym klimatem, pięknymi zabytkami i smaczną kuchnią. Poznaj top 5 miejsc, które musisz zobaczyć w Barcelonie.

Sagrada Familia

Świątynia wybudowana w stylu hiszpańskiego gotyku lub, jak niektórzy twierdzą, katalońskiego modernizmu. Budowę rozpoczęto 130 lat temu, natomiast obecne plany ukończenia wskazują na 2026 rok. Przyczyną ciągłego nieukończenia projektu jest niezwykła skrupulatność przy wypełnianiu planów architektonicznych. Zwiedzającym zaleca się kupić bilety przez Internet, celem uniknięcia gigantycznych kolejek, które tworzą się przed Sagrada Familia. Wycieczka do Barcelony nie ma racji bytu bez obejrzenia dzieła życia Gaudiego.

Barri Gotic

Część wyjątkowego starego miasta. Wąskie, kolorowe uliczki dbają o unikatowy i niepowtarzalny klimat. To dzięki nim artyści tak chętnie hołdują kolejnym wyprawom do tego miasta, do samego serca Barcelony. Tętniące życie na małych uliczkach to wspaniałe miejsce dla osób, pragnących oderwać się od trosk dnia codziennego. Panujący tam wszechobecny zachwyt udzieli się każdemu, kto tylko przekroczy próg starego miasta.

Muzeum Pabla Picassa i Mnac

W muzeum znajduje się cała gama artystycznych dzieł. Znajdziemy w nim między innymi unikalne obrazy Pabla Picassa. Nie ma w nim jednak jego najsłynniejszych obrazów, gdyż te znajdują się w Madrycie i Nowym Jorku. Zbiory Mnac są niezwykle pokaźne i ich oglądanie może zmęczyć nawet najbardziej wytrwałych miłośników sztuki. Zanim ruszymy do tour de art powinniśmy zdecydować, który zestaw chcemy obejrzeć, bo w innym przypadku może zabraknąć nam dnia na obejrzenie wszystkiego. Wartą polecenia jest kolekcja sztuki romańskiej.

La Rambla

Zdecydowanie najsłynniejsza ulica Barcelony. Rozpościera się od nadbrzeża i kończy przy Placa de Catalunya. Jest niezwykle ruchliwym deptakiem, cieszącym się popularnością wśród miejscowych, jak i turystów. Ta część miasta nigdy nie śpi. Są tam całodobowe bary, sklepy i kawiarnie. Ulice chętnie wypełniają artyści, zabawiając przechodniów. Wakacje w Barcelonie muszą obejmować co najmniej jeden wieczór na La Rambla.

Camp Nou

Stadion jednej z najsłynniejszych drużyn piłkarskich świata, FC Barcelona. Jest to największy obiekt w Europie, jeden z czołówki światowych stadionów – jest w stanie pomieścić powyżej 100 tysięcy widzów. Jeśli nie zdecydujemy się na udział w święcie futbolu poprzez zakup biletów na mecz doskonałym pomysłem na zwiedzenie stadionu jest wycieczka do muzeum FC Barcelony. Ceny zaczynają się od 20 euro za bilet dla osoby dorosłej.

Barcelona to jedno z najpopularniejszych europejskich miast. Stale tętni życiem i rozkochuje w sobie kolejne pokolenia turystów. Prócz wspaniałych widoków, cechuje się doskonałą bazą do ciągłego zwiedzania, nie pozwalając nawet na chwilę rozczarowania. Wycieczka do Barcelony? Czemu nie!

1 Comment

  1. Moje marzenie zobaczyć Camp Nou i obowiązek kibica FC Barcelony , jak się spełni na pewno skorzystam również z tych pięciu miejsc w Barcelonie które można odwiedzić.
    Dziękuje i Pozdrawiam!

Dodaj komentarz