Kiedy jechać do Maroka? Poznaj najlepszy okres w roku na podróż

Kiedy jechać do Maroka? Poznaj najlepszy okres w roku na podróż

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się, kiedy odwiedzić Maroko, powinieneś wiedzieć, że wiosna i jesień to najlepszy czas. Lato jest zbyt gorące, więc najlepiej odwiedzić ten egzotyczny kraj w chłodniejszych miesiącach.

Kiedy podróżować do Maroka?

Maroko kiedy jechać? Najlepszy czas na odwiedzenie Maroka to prawdopodobnie okres od marca do maja, czyli wiosna. W tym czasie pogoda jest przyjemna i niezależnie od tego, czy wybierasz się w góry, czy na wybrzeże, nie doświadczysz ciężkich upałów

Innym idealnym czasem na odwiedzenie kraju jest jesień, między październikiem a grudniem, kiedy temperatura jest dobra i jest mniej turystów. Grudzień nie jest szczególnie zimnym miesiącem, więc nadal jest to dobry czas na wizytę.

Jednak klimat Maroka ma swoje własne cechy w zależności od regionu. Na północy panuje klimat śródziemnomorski, co oznacza gorące lata i wilgotne zimy z niewielkimi opadami deszczu. Jednak na zachodnim wybrzeżu zima jest znacznie bardziej deszczowa, a lato ma bardziej umiarkowany klimat.

Jeśli chodzi o obszary pustynne, w tej części Maroka wieją wiatry Chergui i Arifi, które są suchymi wiatrami znacznie podnoszącymi temperaturę. Temperatury mogą łatwo osiągnąć 40°C w tej części kraju. W górach Atlasu Średniego i Wysokiego zimą pada śnieg, więc jeśli chcesz uprawiać sporty górskie, jest to odpowiednia pora roku.

Kiedy podróżować do Tangeru?

Najlepszym czasem na odwiedzenie tego północno-marokańskiego miasta jest wiosna. O tej porze roku nie pada deszcz, a temperatury są znacznie przyjemniejsze, ciepłe w ciągu dnia i chłodniejsze w nocy.

Jeśli odwiedzasz miasto zimą, powinieneś spodziewać się opadów deszczu, ponieważ są one bardziej obfite na północy kraju. Z kolei latem upały są bardzo intensywne, więc najlepiej unikać tych miesięcy, aby cieszyć się podróżą.

Najlepszy czas na wizytę w Casablance

Jesień to najlepszy czas na wizytę w Casablance, ponieważ między październikiem a grudniem temperatura jest idealna na spacery po mieście w ciepłe dni. Jeśli nie możesz zorganizować podróży jesienią, wybierz raczej wiosnę niż lato, aby uniknąć nadmiernych upałów. Temperatury w mieście wynoszą średnio 16°C jesienią i 19°C wiosną. Latem najwyższa temperatura wynosi 27°C w sierpniu.

Kiedy podróżować do Marrakeszu?

Wiosna to najlepszy czas na wizytę w tej części Maroka, ponieważ temperatury są łagodniejsze w głębi lądu. Jesienią pogoda w Marrakeszu jest niestabilna, więc jeśli chcesz zapewnić sobie przyjemną podróż, wybierz okres od marca do maja. Latem temperatury wzrastają tu do 40°C, więc jeśli nie lubisz nadmiernych upałów, nie podróżuj do tej części Maroka między czerwcem a sierpniem.

 

Kiedy podróżować do Agadiru

Klimat w Agadirze jest całkiem przyjemny przez większą część roku. Zimy są dość łagodne i słoneczne, więc będziesz mógł pływać w morzu nawet w grudniu i styczniu. Lata są gorętsze, ale wpływ morskiej bryzy utrzymuje temperatury na znacznie bardziej znośnym poziomie niż w głębi lądu.