Wakacje za granicą w czasach pandemii! Co, powinieneś wiedzieć?

Wakacje za granicą w czasach pandemii! Co, powinieneś wiedzieć?

Sezon wakacyjny w pełni! Wielu z nas właśnie snuje swoje urlopowe plany. Kolejny jednak roku z rzędu musimy przy tym wziąć pod uwagę wciąż trwającą pandemię koronawirusa. Co, prawda masowe szczepienia przeciw Covid-19 trwają na całym świecie i aktualnie możemy cieszyć się nieco zluzowanymi obostrzeniami, to ryzyko zakażenia wciąż pozostaje realne. Nic zatem dziwnego, że każdy kraj stara się zachować wszelkie środki ostrożności, określając konkretne zasady przyjęcia turystów. O czym zatem trzeba wiedzieć podróżując za granicę?

Wakacje za granicą, to nie wakacje od pandemii!

Urlop to zawsze wyczekiwany czas odpoczynku i beztroskich chwil. To taki moment, w którym chcemy pozostawić obowiązki i wszelkie codzienne kłopoty za sobą. Dobrą informacją jest to, że otwarte na turystów są wszelkie popularne i lubiane kierunki, takie jak Grecja, Turcja, Chorwacja, Bułgaria, Hiszpania, Włochy, a także Egipt, czy Tunezja oraz wiele innych. Możemy podróżować i korzystać z ich naturalnych dobrodziejstw, pięknej pogody i licznych turystycznych atrakcji. Co, ważne większość z tych krajów, zniosło obowiązek kwarantanny, dla przybywających do ich kraju. Jednak też w większości są określone zasady przyjmowania turystów, związane z licznymi formalnościami.

Jakie kraje wymagają negatywnego wynik testu na obecność koronawirusa?

Najczęstszą przepustką na wakacje za granicą okazuje się negatywny wynik testu antygenowego. Najczęściej test musi zostać wykonany jeszcze przed wylotem. Co, ważne w wielu ofertach biur podróży wykonanie testu jest wliczone w cenę wycieczki. Do popularnych wakacyjnych krajów, które wymagają właśnie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, należą: Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Portugalia, Włochy, Wyspy Kanaryjskie, Malediwy, Egipt, Turcja, Tunezja, a także Zanzibar i Tanzania. Udając się w tych kierunkach należy posiadać przy sobie potwierdzenie wykonanego test. Na ten moment, żaden kraj nie wskazał w swoich obostrzeniach przyjmowania tylko osób zaszczepionych, jednak niektóre z nich wprowadzają ulgi dla takich osób w postaci zwalniania ich z testu.

Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na obecność koronawirusa?

Najbardziej komfortową, gdyż pozbawioną dodatkowych formalności, okazuje się opcja wyjazdu, tam gdzie wykonywanie testu na obecność koronawirusa nie jest obowiązkowa. Jak się okazuje, niektóre kraje nam tą swobodę zapewniają, a należą do nich: Albania, Cypr Południowy, Czarnogóra, Dominikana, Hiszpania (z wyjątkiem Wysp Kanaryjskich), Macedonia, Meksyk i Rumunia.

1 Comment

  1. Podstawa to szczegółowo śledzić bieżące informacje z kraju dotyczące obostrzeń, bo to zmienia się z dnia na dzień. My w sumie w ostatniej chwili pobieralismy pakiety na testy pcr w laboratorium diagnostyki po tym jak Niemcy wprowadzili nowe restrykcje w sierpniu. Na szczescie z samymi testami aktualnie w tym labo nie ma problemu. Bez problemu można iść na badanie

Dodaj komentarz