Polska to kraj, który jest w stanie sprostać miłośnikom gór. Duża różnorodność pod tym względem sprawia, że w kraju można odwiedzać zarówno góry wysokie, jak i mniej wymagające, które szczególnie sprawdzą się w przypadku osób ceniących spacery w pięknych okolicznościach przyrody. Jakie miejsca warto odwiedzić?
Morskie Oko
Jest drugim pod względem powierzchni i objętości jeziorem w Tatrach, które zachwyca malowniczym położeniem w Dolinie Rybiego Potoku. Stanowi również jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w polskich Tatrach, a na temat jego uroku rozpisywali się zarówno prozaicy, jak i poeci. Najbardziej zachwycające są tutaj widoki, a turyści mogą wykonać imponujące fotografie krajobrazowe nawet zwykłym telefonem. W pobliżu jeziora znajduje się słynne schronisko PTTK im. Stanisława Staszica oraz wozownia z końca XIX wieku, a obydwa budynki znajdują się na liście zabytków. Okolice jeziora Morskie Oko stanowią również doskonałą bazę wypadową do wielu ciekawych miejsc, takich jak:
- Szpiglasowa Przełęcz
- Rysy
- Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem
Błędne Skały
Błędne Skały w Górach Stołowych to zespół bloków skalnych, który tworzy malowniczy labirynt. Przywodzą na myśl baśniowe scenerie i zachwycają swoimi kształtami. Cały labirynt znajduje się na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych, a na przestrzeni wielu lat występujące tutaj skały zamieniały się stopniowo w gąszcz imponujących korytarzy. Miejsce to sprawdzi się szczególnie w przypadku wycieczek rodzin z dziećmi, które zachwycą się unikatowymi formacjami skalnymi i wieloma kryjówkami.
Barania Góra i Skrzyczne
Barania Góra to widokowy szczyt znajdujący się w Beskidzie Śląskim, który nie przysporzy problemów nawet tym, którzy na co dzień nie chodzą po górach. Wejście na szczyt zostaje w tym wypadku zwieńczone niezwykle pięknym widokiem na całą okolicę, a na trasie można podziwiać beskidzką przyrodę. Jeśli pogoda jest odpowiednia, ze szczytu widać nie tylko beskidzkie szczyty, ale nawet same Tatry. Z kolei Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, który wymaga nieco więcej wprawy. Jeśli ktoś zdecyduje się na zdobycie szczytu, warto wybrać się tam zielonym szlakiem łączącym obie góry, a pokonanie trasy zajmuje średnio około trzech godzin.
Jezioro Solińskie
Jezioro Solińskie to zbiornik retencyjny znajdujący się w Bieszczadach i będący niezwykle ważnym elementem krajobrazu najdzikszych z polskich gór. Zbiornik został wybudowany w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku i od tamtej pory zachwyca swoją urodą turystów odwiedzających Bieszczady. W wodach jeziora żyje mnóstwo gatunków ryb, ale ludzie ściągają tutaj przede wszystkim ze względu na ośrodki rekreacyjne i bogatą infrastrukturę pozwalającą na uprawianie sportów wodnych czy też korzystanie ze statków wycieczkowych.