Bali – najlepszy wybór wakacyjny na lato 2019

Bali – najlepszy wybór wakacyjny na lato 2019

Bali jest jednym z najbardziej malowniczych i imponujących miejsc na Ziemi. Wchodzi w skład indonezyjskiego archipelagu Małych Wysp Sundajskich i stanowi jedną z niewielu lokalizacji zawierających czynny wulkan. Zapierające dech w piersiach widoki w akompaniamencie z szerokim wachlarzem możliwości na spędzenie niezapomnianych wakacji życia powoduje, że turyści coraz częściej wybierają tą destynacje.

Z uwagi na to, że na Bali panuje klimat równikowy wilgotny, temperatura nie zmienia się w ciągu roku. Jej wartość osiąga około 28 stopni Celsjusza, a amplituda wynosi zaledwie 5 stopni. Dlatego też, pogoda na wyspie jest odpowiednia dla Europejczyków. Obszar ten cechuje duża wilgotność, która podczas pory deszczowej nasila się do nawet 80 procent. Biorą pod uwagę wszystkie aspekty klimatyczne charakterystyczne dla tego regionu, idealną porą na odwiedzenie Bali jest na pewno sierpień. W tym czasie jest bardzo pogodnie, nie ma upałów, ani wzmożonych opadów deszczu, co umożliwia nam swobodne zwiedzanie wszelkich zakątków wyspy.

Pierwszą godną polecenia atrakcją turystyczną jest Małpi Las Ubud. Jest to pełen kompleks świątyni hinduistycznej, która położona jest w sercu dżungli. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdyż największym atutem tego obiektu jest bliski kontakt z naturą. Po wejściu na teren ośrodka mamy możliwość zobaczyć małpy w ich naturalnym środowisku. Są one spokojne i oswojone z turystami, dlatego też często podchodzą blisko zwiedzających. Podziwiać możemy również niesamowitą architekturę. Piękne rzeźby są porozstawiane na terenie całego obiektu.

Innym ciekawym miejscem na Bali jest obszar o nazwie Legian. Jest to region idealny dla tych, którzy cenią sobie nocne tętniące życiem miasta. Bogate w kluby miejsce z szeroką ofertą gastronomiczną powoduje, że przyjeżdża tutaj najwięcej osób. Jest to również skupisko wielu prestiżowych hoteli o zdumiewającej architekturze.

Liczne atrakcje czekają turystów na plaży. Można tam nie tylko odpocząć w otoczeniu malowniczego morza, ale również skorzystać z asortymentu możliwości surfingowych.

Jeżeli chodzi o koszty wycieczek na Bali, zakres cenowy jest bardzo rozległy i uwarunkowany od wielu czynników. Nocleg, w którym można się jedynie przespać po to aby cały dzień spędzać “w podróży” znajdziemy nawet za kilkadziesiąt polskich złotych. Jednakże nie będzie to miejsce ekskluzywne, w którym będziemy mogli oddać się błogiemu lenistwu. Z kolei ceny hoteli zaczynają się tutaj od ok. 200 złotych za dobę, a kończą na sumach sięgających nawet 3000 zł za dobę. Musimy również do tego doliczyć koszty wyżywienia, które w większości kurortów są dodatkowo płatne. Jeżeli chodzi o transport z Polski od razu na wyspę Bali, to jedynym środkiem lokomocji jest tutaj samolot. Niestety każdy lot ma minimum jedną, a najczęściej dwie przesiadki i koszt za osobę wynosi średnio od 2 do 3 tysięcy złotych. Warto również rozważyć możliwość skorzystania z ofert biur turystycznych, gdyż pozwoli nam to znacznie zaoszczędzić.

Jeżeli jednak dysponujemy budżetem pozwalającym na taką podróż, to wycieczka na wyspę Bali będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem, które będziemy długo wspominać.

Dodaj komentarz