Kiedy warto lecieć do Indonezji i którą wyspę wybrać na wypoczynek?

Kiedy warto lecieć do Indonezji i którą wyspę wybrać na wypoczynek?

Indonezja to wyspiarski kraj położony w Azji. Wyspy oblewają ciepłe wody Oceanu Spokojnego oraz Indyjskiego, gwarantujące udane plażowanie o każdej porze roku. Kraina ta zachwyca swoją różnorodnością i tropikalną atmosferą, stąd nie powinna dziwić coraz większa popularność Indonezji jako kierunku na spędzenie wymarzonych wakacji.

Indonezja – najlepszy czas na wakacje

Właściwie cała powierzchnia wyspiarskiej Indonezji znajduje się w strefie klimatu równikowego wilgotnego, dlatego nie ma tutaj wyraźnie odczuwalnych pór roku. Można wyróżnić jedynie porę suchą od maja do września oraz deszczową między październikiem, a kwietniem. Temperatura nie zmienia się wiele przez cały rok, oscylując w granicy 28 stopni Celsjusza. W poszczególnych okresach zmienia się jednak intensywność opadów. Pora sucha jest idealna na plażowanie oraz zwiedzanie, jednak w okresie lipca i sierpnia turystów w Indonezji jest najwięcej – z tego powodu wzrastają również ceny samego wyjazdu, jak i życia na miejscu. Najlepiej więc omijać te dwa miesiące. Również w okresie Ramadanu wyjazd do Indonezji nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ zamknięte są wtedy bary czy restauracje, a nawet nocne kluby. Wiele miasteczek wycisza się i właściwie brak w tym okresie atrakcji dla turystów.

Która wyspa będzie najlepsza na wypoczynek?

Chyba najbardziej znaną wyspą z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną jest Bali. Posiada spektakularne plaże jak z pocztówek i bujną, tropikalną roślinność. Atmosfera wyspy jest niesamowita i z racji przychylnego nastawienia mieszkańców do turystów, jest świetną bazą do poznania prawdziwego życia w tropikach. Co ważne, pogoda dopisuje tu przez cały rok.

Sumatra, Jawa czy Borneo to piękne i malownicze wyspy, nieodłącznie kojarzące się z Indonezją. Posiadają bogatą faunę i florę, są pełne aktywnych wulkanów, a przy tym oferują możliwość wypoczynku na pięknych plażach. Wyspy posiadają stosunkowo wilgotny klimat, dlatego najlepiej odwiedzać je podczas pory suchej.

Sulawesi posiada nieregularny kształt, stąd na jednej wyspie klimat jest bardzo zróżnicowany. Atutem wyspy są krajobrazy, a także klimatyczne miasteczka, w których można zapoznać się z obyczajami miejscowej ludności.

Wiza do Indonezji

Od 10 czerwca 2015 roku, aby wyjechać z Polski na wakacje do Indonezji, nie trzeba posiadać wizy. Warunkiem jest wjazd do kraju na okres krótszy niż 30 dni. Aby przekroczyć granicę Indonezji, wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez kolejnych 6 miesięcy oraz biletu powrotnego, pozwalającego na wyjazd z terenu Indonezji. Dzięki nowelizacji przepisów, wakacje w tym pięknym, wyspiarskim kraj stały się dla Polaków o wiele łatwiej dostępne.

Dodaj komentarz