Jak zadbać o pierwszego pupila w Twojej rodzinie

Jak zadbać o pierwszego pupila w Twojej rodzinie

Kiedy decydujesz się na wprowadzenie do swojego domu nowego mieszkańca w postaci futrzanego pupila, musisz się do tego odpowiednio przygotować. W zasadzie nie tylko Ty, ale wszyscy domownicy. Warto przygotować sobie już wcześniej plan, jak powitać pierwszego pieska w Twojej rodzinie. Niezależnie od tego czy będzie to szczeniak, czy też dorosły piesek, ważne, aby zwierzę czuło się komfortowo i było powitane jak prawdziwy domownik. To zapewni mu poczucie bezpieczeństwa i pozwoli na szybsze oswojenie z nowym dla niego otoczeniem.

Przede wszystkim zacznij od sporządzenia listy potrzebnych rzeczy. Na pewno potrzebne będą miski dla psa na karmę i wodę, warto wybrać takie, które posiadają grubsze dno i są wykonane z bardziej trwałych materiałów niż plastik. Kolejna ważna rzecz to zabawki – gryzaki. Szczególnie szczenięta uwielbiają gryźć wszystko co znajdą pod swoim pyszczkiem. Pamiętaj również o szczotce do czesania sierści, a także odpowiedniej obroży i smyczy lub szelkach. Tu najważniejsze jest bezpieczeństwo Twojego pupila. Ważne też jest legowisko dla psa, które powinno mieć swoje stałe miejsce w domu.

Jednak wszelkie gadżety to nie wszystko, najważniejsza jest pierwsza wizyta psa w klinice weterynaryjnej. Odpowiednia klinika weterynaryjna Toruń to ważny wybór i zadbanie o Twojego pupila w najważniejszej kwestii – jego zdrowia. Taka pierwsza wizyta to kontrola, a także konsultacja w temacie odrobaczenia, szczepień, czipowania oraz kastracji psa. Weterynarz pomoże też z pewnością z doborem odpowiedniej karmy.

Dodaj komentarz