Podróżując z psem

Podróżując z psem

Większe możliwości

Coraz więcej hoteli jest otwartych na zwierzęta. Kiedyś, wybierając się w podróż najpierw musieliśmy zastanowić się nad tym kto zajmie się przez ten czas naszym psem. Dziś, podróżując z psem nie jesteśmy w centrum zainteresowania. Powoli staje się to normą. Hotele zgadzają się na pobyt czworonoga, przed restauracjami widzimy coraz więcej misek z wodą. To wszystko świadczy o tym, że świat idzie do przodu i otwiera się na to, że rodzina to także czworonogi, o których nie można zapominać podczas wakacji.

Rozłąka

Każdy pies jest inny i każdy inaczej przeżywa rozstanie. Nie jest to nic strasznego jeśli naszego ukochanego czworonoga zostawimy na kilka dni z osobami, które często widzi i dobrze zna. Nawet jeśli nie będzie czuł się w innym miejscu jak w domu, z pewnością zostanie otoczony troską i prawidłową opieką. Kiedy jednak nie mamy żadnej osoby, która zaopiekuje się naszym psem należy poszukać miejsca na wakacje, które także chętnie przyjmie naszego czworonożnego członka rodziny. Oczywiście w takiej sytuacji można wybrać także sprawdzony hotel dla zwierząt. Jednak kiedy nasz psi przyjaciel jest bardzo z nami związany, a w zamian nie dostanie żadnej znajomej i przyjaznej twarzy, taki pobyt może być dla niego bardzo traumatyczny. Czasem więc warto dobrze to przemyśleć i rozważyć podróż z psem.

Podróżując z psem

Kiedy już zdecydujemy, że na tegoroczne wakacje jedzie z nami także nasz psiak, trzeba pomyśleć także o jego komforcie. Już podczas podróży należy zagwarantować mu przede wszystkim bezpieczeństwo. Kupić możemy specjalne pasy dla psa czy ograniczniki przestrzeni, tak aby zabezpieczyć go podczas podróży. Należy pamiętać, że częste postoje są niezbędne. Ponadto, podróżując z psem, możliwie często należy dawać naszemu psiakowi wodę. Oczywiście podczas podróży jest to ciężkie, stąd te częste postoje. Jeśli nam jest ciepło jemu również. Kiedy już dotrzemy do pokoju hotelowego i chcemy zostawić w nim naszego czworonoga, nasze pierwsze wyjście nie powinno trwać 12 godzin. pokażmy psu, że jest w nowym miejscu ale nie ma to na celu jego porzucenia. Raz czy dwa wyjdźmy tylko na kilka minut. Dzięki temu nasz kompan będzie wiedział, że prędzej czy później po niego wrócicie. Pamiętajcie także, że mimo tego, że jesteście na wakacjach pies również tu ma swoje potrzeby i wymaga regularnych spacerów. Natomiast pokój, w którym go zostawiamy powinien mieć dostęp do świeżego powietrza bądź być klimatyzowany.

Podróżując z psem miejmy świadomość, że mamy jeszcze jedną głowę, którą musimy się zając i otoczyć opieką. Komfort w podróży naszego psa zależy bowiem tylko i wyłącznie od nas.

Dodaj komentarz