Pora deszczowa na Bali

Pora deszczowa na Bali

Pory roku

Większość z nas bez wahania na pytanie o to, jakie mamy pory roku, odpowie wiosna, lato, jesień i zima. Co do zasady wiosną temperatury stają się coraz wyższe i wynoszą kilkanaście stopni Celsjusza, możemy liczyć na częstsze opady, ale i więcej słońca. Lato powinno być bardzo ciepłe i słoneczne. Ze względu na dobowe różnice temperatur pojawiają się burze. Następnie jesień, gdzie temperatura powietrza z dnia na dzień obniża się, mamy coraz mniej słońca, a za to dużo deszczy. No i w końcu zima. Czyli mroźno i biało. Tak wygląda to jednak tylko w wersji idealnej. Wiemy jednak, że lato bez słońca i zima bez śniegu jest całkiem możliwa.

Pogoda jest właśnie jednym z powodów, dlaczego coraz częściej na spędzenie urlopu wybieramy miejsce znacznie oddalone od naszego kraju. Jednym z naszych typów są wakacje na wyspie Bali. Jednak co wiemy o pogodzie tam występującej? Czy każdy odpowie na pytanie czym charakteryzuje się pora deszczowa i pora sucha?

Pora deszczowa na Bali

Z porą deszczowa na Bali spotykamy się w okresie od października do kwietnia. Charakteryzuje się ona, jak można wywnioskować z samej nazwy, zwiększoną liczbą opadów. Nawet kilkanaście dni w miesiącu możemy doświadczać deszczy. Jednak i tutaj możemy zaobserwować znaczną różnicę pomiędzy tym czego spodziewać się możemy w naszym kraju. Pora deszczowa na Bali to dużo deszczy. Jednakże są one tu bardzo gwałtowne, ale i krótkotrwałe. Czasem już po godzinie ulewy możemy wracać na plażę. Nie ma więc mowy o pochmurnym dniu. Pada deszcz i owszem, ale gwałtownie i krótko. Przez resztę dnia cieszymy się słońcem i opalamy nad brzegiem oceanu. Nie należy więc zbytnio sugerować się nazwą. Jeśli choć trochę zapoznamy się z tym terminem, okaże się, że pora deszczowa na Bali wcale nie jest taka straszna, a wręcz przeciwnie.

Zwiedzanie wyspy Bali

To właśnie porę deszczową poleca się turystom, którzy chcą poznać wyspę Bali od podszewki. Temperatura, choć nadal bardzo wysoka przez cały dzień jest stosunkowo korzystniejsza dla podróżujących, niż ta w porze suchej. Ponadto, w tym czasie jest także mniej turystów, co sprawi, że będziemy mogli swobodnie wypocząć. Chwila deszczu zostanie wykorzystana na odpoczynek czy posiłek i wcale nie zauważymy, że opady są wzmożone. Na wybrzeżu opady są znacznie rzadsze nawet w porze deszczowej na Bali. Dlatego piękne plaże Bali dostępne są przez cały rok.

Jeśli więc niezależnie od pory roku, chcecie mieć pewność, że pogoda dopisze, polecamy wyprawę na wyspę Bali.

Najlepszy czas na podróż na Bali

Bali jest popularnym celem podróży turystów z całego świata. Najlepszą porą roku na odwiedzenie tego tropikalnego raju jest pora sucha, która zwykle trwa od listopada do kwietnia. W tym okresie pogoda jest zwykle najcieplejsza, a tłumów i turystów jest mniej. 

Bali ma bogatą kulturę i historię, dzięki czemu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Azji. Posiada również różnorodną gamę atrakcji, które sprawiają, że jest to idealne miejsce dla gości z całego świata. 

Lokalne plaże, które warto odwiedzić na Bali

Z tropikalnym klimatem Bali jest idealnym miejscem na wypad na plażę. Na Bali jest wiele plaż do wyboru, ale niektóre są bardziej znane niż inne. 

  • Plaża na Bali: jedna z najpopularniejszych plaż na Bali znajduje się zaledwie godzinę jazdy na północ od Denpasar, na zachodnim wybrzeżu wyspy. Biały piasek i czysta woda sprawiają, że miło spędzasz tu czas;
  • Canggu Beach: Canggu słynie ze sceny surfingu i jogi, która przyciąga wielu podróżników szukających wakacji ze zdrowym stylem życia. Pobliskie hotele i kurorty oferują wszystko, od rekolekcji jogi po lekcje surfingu i ekologiczne zakwaterowanie;
  • Plaża Kuta: Kuta jest najpopularniejszą plażą Bali i jest popularna ze względu na nocne życie. Piękny biały piasek i turkusowa woda sprawiają, że Kuta jest doskonałym miejscem na relaks. Przy plaży znajduje się wiele barów i klubów, więc nie będziesz się nudzić, jeśli szukasz miejsca na imprezę.

Bali Prognoza pogody na każdy miesiąc w roku

Pogoda na Bali dzieli się na cztery pory roku: Pora sucha zaczyna się od czerwca do września, pora deszczowa od października do grudnia, sezon bahtów od stycznia do kwietnia, a pora deszczowa od maja do czerwca.

Pogoda na Bali jest nieprzewidywalna. Zmienia się codziennie, a czasem co godzinę. Temperatura zmienia się w ciągu roku o 5 stopni Celsjusza. Średnia temperatura na Bali waha się od 15 stopni Celsjusza do 35 stopni Celsjusza. 

Pora sucha to najpopularniejszy czas dla turystów ze względu na suchą pogodę i wysokie temperatury. Pora deszczowa jest wtedy, kiedy pada najwięcej, ale jest też dużo wilgotno i wiele osób wyjeżdża w tym czasie na wakacje. Robi się też zimno w nocy a czasem też dzień. Pora deszczowa jest bardzo wilgotna i upalna w ciągu dnia.

Pory roku na Bali są podzielone na kategorie według ilości opadów, których doświadczają, przy czym w każdym sezonie występują różne poziomy deszczu: Pora sucha od czerwca do września ma niewielkie opady, pora deszczowa od października do grudnia ma umiarkowane opady, a pora deszczowa.

Dodaj komentarz