Czym jest Airbnb i jak działa?

Czym jest Airbnb i jak działa?

Prawie każdy podróżnik na świecie wie, czym jest Airbnb – firma, która w ostatnich latach zrewolucjonizowała rynek turystyczny. Stała się jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie platform na rynku turystycznym. Planując podróż, duża liczba podróżnych na świecie bierze ją pod uwagę jako jedną z głównych opcji. Airbnb reprezentuje jakość, bezpieczeństwo i zaufanie dla każdej osoby, która  wybierze. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o Airbnb.

Czym jest Airbnb i jak działa?

Jeśli zastanawiasz się airbnb co to znaczy, powinieneś wiedzieć, że Airbnb powstało w 2018 roku jako pomysł grupy 3 programistów dzielących mieszkanie w Kalifornii. Ze względu na wzrost czynszu, jeden z nich musiał odejść, więc pozostała dwójka postanowiła zapewnić zakwaterowanie trzem podróżnym w dostępnej przestrzeni. Tak narodziło się Airbnb.

Jest to platforma, która oferuje gospodarzom na całym świecie możliwość wynajęcia dostępnej przestrzeni, całej nieruchomości lub jej części.

Ten prosty, ale świetny pomysł zdecydowanie zmienił sposób, w jaki można podróżować. Podróżni mają teraz szeroki wybór opcji zakwaterowania, w różnych cenach i na różnych warunkach. Ponadto tysiące ludzi na całym świecie może skorzystać z tej możliwości, aby wygenerować nowy dochód.

 

Gospodarz Airbnb ma możliwość reklamowania za pośrednictwem platformy dowolnej dostępnej przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest to pokój do współdzielenia w domu, mieszkaniu, hotelu czy hostelu; lub może to być cała nieruchomość, taka jak dom, czy domek w górach.

Jak korzystać z aplikacji Airbnb?

Zarówno aplikacja, jak i strona internetowa są bardzo łatwe i intuicyjne, a rejestracja jest bezpłatna i nie zajmie dużo czasu.

W obu opcjach będziesz musiał zalogować się za pomocą swojego adresu e-mail lub Facebooka, potwierdzić swoje miasto i numer telefonu stacjonarnego, a następnie zaakceptować warunki i warunki, a zostaniesz zarejestrowany w mgnieniu oka.

Po rejestracji nadszedł czas na dodanie ogłoszenia w platformie (jeśli chcesz być gospodarzem). Zalecamy, aby poświęcić na to trochę czasu, ponieważ będziesz użyć kreatywności i zaangażowania, aby wzbudzić zainteresowanie przyszłych gości.

Po utworzeniu ogłoszenia musisz poczekać na jego opublikowanie, może to potrwać do 72 godzin. Po jego opublikowaniu, za pośrednictwem aplikacji i platformy, będziesz mógł zobaczyć osoby zainteresowane Twoją nieruchomością i rozpocząć z nimi rozmowę na temat wszelkich pytań lub wątpliwości, jakie mogą mieć. Zalecamy uważność i szybką reakcję.

Jeśli chcesz zarezerwować nocleg na Airbnb, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę miasto, czy dowolną miejscowość, po czym zobaczysz dostępne wyniki i poszczególne ceny. Radzimy rezerwować z minimum jedno miesięcznym wyprzedzeniem, aby zarezerwować najlepsze oferty.