Podróż przez EU musi prowadzić do tych miejsc

Podróż przez EU musi prowadzić do tych miejsc

Będąc obywatelem Europy trzeba – po prostu trzeba odwiedzić te miejsca! Podróż przez Unię Europejską jest niezwykle wygodną opcją, od kiedy zniesiono paszporty. Wielu młodych ludzi nie pamięta już nawet, jak to jest czekać wiele godzin w korkach na przejściu granicznym. Na szczęście obecnie możemy cieszyć się podróżowaniem bez granic, dlatego warto korzystać z życia, odwiedzić stronę TripX Tours i zacząć korzystać z atrakcji, jakie oferują kraje UE.

Berlin

To niemieckie miasto jest stolicą tego kraju i obowiązkowym punktem w GPS każdego turysty, który udaje się na Zachód. Berlin to przede wszystkim telewizyjna wieża widokowa, czy Stadion Olimpijski. Koniecznie trzeba zwiedzić też centrum tego miasta – modernistyczna metropolia pokazuje, że czasy Muru Berlińskiego już dawno odeszły w przeszłość. Przeszklone wieżowce dają jasny dowód na to, że Berlin jest jednym z najnowocześniejszych miast świata. Jeśli znudzi nam się zgiełk centrum, możemy udać się pod Berlin i odwiedzić Tropical Islands. Kompleks basenów urządzony w stylu wysp tropikalnych, gdzie każdy ma szanse poczuć się jak w tropikach, będąc w samym centrum Europy.

Londyn

Londyn jest miastem znanym wielu Polakom, którzy wyemigrowali tam w poszukiwaniu pracy. Nie da się jednak ukryć – Londyn jest najlepszy wtedy, gdy ma się w portfelu nieco więcej, niż kilka Funtów. Dopiero wydawanie pieniędzy daje nam możliwość korzystania z licznych atrakcji jakie zapewnia to miasto. Są wśród nich na przykład koło widokowe London Eye, Muzeum Figur Woskowych, czy słynne Muzeum historii naturalnej. Słynne londyńskie mosty na czele z Tower Bridge są wizytówką miasta i dają turystom z całego świata okazję do zrobienia niesamowitych zdjęć. Fani futbolu z pewnością nie odmówią sobie wybrania się na mecz – Wembley, Stamford Bridge, czy Emirates – te stadiony odwiedzają miliony kibiców piłki nożnej, a mecze ligi angielskiej są niezwykle emocjonujące.

Barcelona

Barcelona to kolejna propozycja dla kibiców piłki. Nie będziemy się jednak nad tym rozwodzić – wspomnimy tylko, że mekką fanów FC Barcelony jest Camp Nou, gdzie gra ich Bóg, Leo Messi. Stolica Katalonii to jednak nie tylko futbol. Niepodległościowe ambicje tego regionu nie przeszkadzają w tym, by rozwijał się on znakomicie. Słynna La Rambla to ulica, gdzie możemy znaleźć mnóstwo sklepów, a w nich same markowe produkty. Na jej końcu dojdziemy do przepięknego portu, gdzie przypływają szalenie drogie jachty. Dzień możemy zakończyć noclegiem w jednym z barcelońskich hoteli, gdzie jednak miejsca nie należą do najtańszych.

Dodaj komentarz