Wycieczka po Europie wynajętym kamperem

Wycieczka po Europie wynajętym kamperem

Wyjeżdżasz na wycieczkę, ale nie chcesz brać swojego samochodu i namiotu? Przejadły Ci się już wycieczki all inclusive i chciałbyś poznać coś więcej niż luksusowe plaże i restauracje serwujące kuchnię europejską. Może więc wyda Ci się interesujący wynajem kampera na lato. Można w ten sposób zwiedzić nie tylko swoją okolicę, ale i całą Europę, a taka wyprawa zapewni Ci lepsze wrażenia niż nie jedno biuro podróży.

Wynajem kampera nie jest trudną sprawą

Wynajem kampera to prosta spraw. Wystarczy mieć prawo jazdy i wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Później już tylko trzeba opracować plan podróży i w drogę. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na możliwości parkowania takiego wozu, bo o ile z namiotem łatwo się przemieścić i spać na dziko, to wynajęty kamper lepiej zaparkować w bezpiecznym miejscu. Niektóre campingi mają specjalnie wydzielone miejsce dla takich wozów. Jeśli jedziesz na dłużej, można zabrać ze sobą leżaczki, żeby mieć na czym usiąść, jak się wyjdzie na zewnątrz. Dobrze mieć też przenośny stolik i metalowe kubki na herbatkę o zachodzie słońca.

Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Wynajem kampera ma jeszcze jedną zaletę, możesz wybrać sobie widok, który przywita Cię o poranku. Śpiąc w hotelu, możesz mieć codziennie piękny widok za oknem, jednak będzie to taka sama perspektywa, a z kamperem możesz zmieniać ją do woli. Niektóre firmy oferują nawet mapki najlepszych postoi, ale właśnie jadąc kamperem lub z przyczepą można zatrzymać się dosłownie wszędzie, gdzie tylko nam się spodoba. Ci, którzy już raz wynajęli samochód na wakacje, nie chcą więcej jeździć pociągami ani latać samolotami, bo cenią sobie całkowitą wolność. Wynajem kampera to zabawa dla ludzi, którzy kochają być w drodze i chcą się wybrać na road trip ze znajomymi, jak w amerykańskim filmie.

Dokąd pojechać?

W Europie popularną destynacją, jeśli wybierze się wynajem kampera, są Włochy. Jest to bardzo malowniczy kraj, a do tego bezpieczny. Posiada również dobrą infrastrukturę, ponieważ przyjeżdża tu wielu turystów z Niemiec, Szwajcarii i krajów skandynawskich, a oni bardzo podnieśli standard usług.

Dodaj komentarz