Wymarzone wakacje w Chorwacji? Wybierz Trogir!

Wymarzone wakacje w Chorwacji? Wybierz Trogir!

Luty to dobry miesiąc na zaplanowanie wymarzonych wakacji. O tej porze roku można przebierać w wycieczkowych ofertach w różne zakątki świata. Jeśli dotychczas marzył Ci się wyjazd do słonecznej Chorwacji, to w swoich planach warto również uwzględnić piękny i malowniczy Trogir, będący namiastką słynnej Wenecji. Swoje wczasy w bardzo dobrej cenie możesz zarezerwować na https://nawakacje.eu/wczasy/chorwacja/dalmacja-srodkowa/trogir/, gdzie dokonasz szybko i wygodnie rezerwacji w różnych zakątkach miasta. Dlaczego warto odwiedzić Trogir? I co warto tam zobaczyć? Odpowiadamy!

Trogir – malownicze miejsce o wyjątkowym położeniu geograficznym i klimacie

Trogir to portowe miasto położone w południowej Chorwacji, tuż przy wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Dokładna lokalizacja miasta to górzysta żupania splicko-dalmatyńska, z której rozpościerają się przepiękne i niesamowite widoki godne porównania do Wenecji.

Póki co miasto nie jest jeszcze aż tak znane przez turystów, dzięki czemu łatwiej w nim o wypoczynek i udane wakacje. Miejsce to oferuje wiele, niesamowitych widoków i kilka kluczowych atrakcji turystycznych, spośród których to właśnie Starówka Trogiru zasługuje na szczególną uwagę. Od 1997 roku jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jest to zwarte, średniowieczne miejsce, wzbogacone palmami, szerokim bulwarem, na którym toczy się życie mieszkańców.

Jeżeli chodzi o klimat to Trogir znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Pełno tam zatem gorącego słońca, w którym można w okresie letnim wygrzewać się do woli. Jeżeli jednak należysz do osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas, to powinieneś zainteresować się kluczowymi atrakcjami tego miasta.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Trogirze?

Plaża i port w Trogirze to nie są jedyne miejsca warte uwagi. Oprócz wspomnianej starówki ze średniowiecznym charakterem, w mieście warto zobaczyć także kilka innych miejsc. Należeć do nich będą m.in.:

  • Twierdza Kamerlengo, która jest warownią pochodzącą z XV wieku;
  • Pałac Stafileo, który również powstał w XV wieku. Uwagę zwiedzających powinny przykuć w nim charakterystyczne, gotyckie okna weneckie o bogatych zdobieniach, które zostały wyrzeźbione w motywach roślinnych;
  • Katedra Świętego Wawrzyńca, która powstała na ruinach kościoła Saracenów z 1123 roku, a także znajdująca się zaraz obok dzwonnica pochodząca z XIV wieku;
  • zbudowany w 1457 roku w stylu renesansowym Pałac Ćipiko, który został postawiony dla najzamożniejszej wówczas trogirskiej rodziny Cipiko. Jest to wyjątkowo bogato zdobione miejsce, w którym miłośnicy renesansowej architektury nacieszą oko.

Oprócz tego w Trogirze pełno jest kempingów, barów, hoteli i innych zachwycających miejsc. Spędzając urlop w tym mieście, na pewno wypoczniesz, a przy tym zregenerujesz siły.