Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny biurowej? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny biurowej? 

Wyciszająca, estetyczna i wytrzymała. Taka powinna być wysokiej jakości wykładzina biurowa. Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale podłoże odgrywa bardzo istotną rolę w aranżacji pomieszczenia. I to nie tylko wizualną. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny biurowej? 

Wyciszenie przede wszystkim 

Jak możemy zadbać o atmosferę skupienia w biurze? Przede wszystkim zapewnić odpowiednie wyciszenie. W przeciętnym biurze typu ‘open space’ panuje hałas na poziomie 80 decybeli. Składają się na niego różne dźwięki, typowe dla biura, np. rozmowy pracowników, dzwonienie telefonu, szuranie krzesłami, stukanie obcasów itp. Niestety nie da się ich uniknąć, za to można je wyciszyć. Jak? Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest dobranie odpowiedniej wykładziny. 

Wykładzina biurowa marki Milliken posiada wysokie właściwości akustyczne. Dzięki systemom pochłaniającym dźwięk wycisza pomieszczenie aż o 31 decybeli. Warto przy tym zaznaczyć, że komfort pracy osiągamy właśnie w pomieszczeniach o głośności poniżej 50 decybeli. Dlatego jeżeli chcesz zwiększyć wydajność pracy zarówno swojej, jak i pracowników, musisz zadbać o odpowiednie wyciszenie biura. 

Wykładzina biurowa – wytrzymała i odporna

W dużym biurze przewijają się nawet setki osób dziennie. Podłoże przy wysokiej eksploatacji wystawione jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dlatego już na etapie projektowania biura warto zadbać o wykładzinę wysokiej jakości. Wykładzina biurowa powinna być odporna na ścieranie i zabrudzenia. Tylko w ten sposób unikniemy ciągłej wymiany podłoża i zadbamy o estetykę biura. Warto także zwrócić uwagę, czy wykładzina jest łatwa w czyszczeniu. W przestrzeni biurowej nie da się uniknąć nanoszenia brudu, za to można zainwestować w wykładzinę o łatwo czyszczącej powłoce. 

Czy wykładzina biurowa może być ekologiczna?

Urządzając biuro warto także zadbać o ekologiczne rozwiązania, takie jak energooszczędne oświetlenie, czy dystrybutor wody pitnej. Czy wybór wykładziny biurowej również ma znaczenie środowiskowe? Tak i to większe niż myślisz. Wykładzina biurowa starej daty produkowana była z materiałów, które generowały wiele szkodliwych odpadów. Między innymi mikroplastik, który trafia do mórz i oceanów, poważnie zanieczyszczając środowisko.  

Marka Milliken wyszła naprzeciw tym problemom i opracowała ekologiczny system produkcji. Nowoczesna wykładzina dywanowa wytwarzana jest z materiałów pochodzących w 70 proc. z recyklingu. Dzięki temu producent ograniczył zużycie materiałów na bazie ropy i zadbał o neutralność emisyjną.  

Dodaj komentarz