Kardiologia weterynaryjna Toruń

Kardiologia weterynaryjna Toruń

W Avemedicus – znanej i cenionej klinice weterynaryjnej w Toruniu zdrowie kardiologiczne Twojego pupila będzie w dobrych rękach. Wykonamy kompleksowe badania, które pozwolą zdiagnozować chorobę oraz dobrać odpowiednie leczenie.

Klinika weterynaryjna Toruń

Możemy wyróżnić rasy, u których wady wrodzone serca zdarzają się częściej, niż u innych. Mowa tutaj np. o owczarkach niemieckich, dobermanach, bokserach czy dogach niemieckich. Ogólnie rzecz biorąc, problemy kardiologiczne częściej dotykają psów dużych ras, choć zwiększone predyspozycje do niektórych chorób kardiologicznych mają też jamniki, pudle czy yorkshire teriery. Na oddziale kardiologii weterynaryjnej w Toruniu często spotykamy się z takimi wadami wrodzonymi serca jak tetralogia Fallota, niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężona tętnica płucna czy kardiomiopatia rozstrzeniowa.

Problemy kardiologiczne pupili niekoniecznie jednak muszą wynikać z wad wrodzonych. W naszym oddziale kardiologii weterynaryjnej w Toruniu zdarzają się przypadki, w których winowajcą są np. pasożyty – tzw. nicienie sercowe. Psy i koty, tak samo jak i ludzie, czasem borykają się też z nadciśnienie tętniczym czy zaburzeniami rytmu serca. Niektóre choroby dają o sobie znać już w pierwszych miesiącach życia, a niektóre w trakcie lub dopiero pod koniec życia zwierzęcia.

Kardiologia weterynaryjna Toruń – kiedy się zgłosić?

Problemy kardiologiczne u pupili często są trudne do zauważenia. Dotyczy to zwłaszcza tych zwierząt, które naturalnie nie przejawiają chęci do aktywności fizycznej. W przebiegu chorób kardiologicznych ich niechęć do wysiłku może być jeszcze większa. Jeśli pupil sprawia wrażenie apatycznego, stroni od intensywnych zabaw czy długich spacerów, warto zabrać go do Avimedicus – kliniki weterynaryjnej w Toruniu, aby wykluczyć kardiologiczne podłoże takiego zachowania.

Jeśli zaobserwujemy u psa szybkie męczenie, a po wysiłku fizycznym silne dyszenie, duszność czy kaszel, wskazuje to na tzw. nietolerancję wysiłkową, która również jest objawem problemów z sercem. U psa z dużą niewydolnością wysiłkową możemy dostrzec także dezorientację, chwiejność, wzrost temperatury ciała, a nawet niekontrolowane załatwianie potrzeb fizjologicznych. W skrajnych przypadkach dochodzi do omdlenia. Taki stan jest wskazaniem do pilnej konsultacji z Avimedicus – klinika weterynaryjna Toruń.

Pamiętaj, że choroby kardiologiczne Twojego pupila stanowią poważne zagrożenie dla jego życia. Nie zwlekaj – już dziś skorzystaj z pomocy specjalistów od kardiologii weterynaryjnej w Toruniu w Avimedicus.

 

Dodaj komentarz