Co zwiedzić w Koszalinie – najciekawsze miejsca

Co zwiedzić w Koszalinie – najciekawsze miejsca

Wybierając się nad morze warto odwiedzić po drodze leżący niedaleko Koszalin. Miasto zachęca różnorodnymi atrakcjami, które warto poznać będąc w tamtych stronach. Zanim więc wybierzemy się na plażę, urządźmy sobie spacer w malowniczej scenerii. Co zwiedzić w Koszalinie? Przedstawiamy najciekawsze miejsca, godne polecenia.

Spacerując po mieście koniecznie musimy odwiedzić Park książąt Pomorskich. Jest on położony na terenach dawnych fortyfikacji miejskich. Ciągnie się niemal przez całe miasto i zachwyca wspaniałą roślinnością. Uroku dodają mu również malownicze fontanny. Jeśli zależy ci na wypoczynku i obcowaniu z naturą, Park Książąt Pomorskich jest idealnym miejscem dla ciebie. Zachowała się tu dawna kaplica zamkowa, obecnie pełniąca funkcję cerkwi. Warto również obejrzeć Domek Kata z XV wieku. W dawnych czasach zamieszkiwała go osoba, pełniąca rolę kata w mieście – stąd nazwa budynku. Obecnie jest to siedziba Teatru Propozycji „Dialog”. W Parku Książąt Pomorskich urządzona jest wysepka dla łabędzi, która nadaje elegancji i przytulności danemu miejscu. Ponadto park pełen jest unikatowych, pięknych gatunków roślin. Rośnie tutaj m.in.: jedyny w Koszalinie egzemplarz magnolii drzewiastej. W zachodniej części parku możemy natomiast podziwiać fragmenty murów obronnych miasta, pochodzące z XIV wieku. Nadają one otoczeniu niesamowity klimat.

Co zwiedzić w Koszalinie poza Parkiem Książąt Pomorskich?

Na uznanie zasługuje gotycka katedra Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to pamiątka historycznej zabudowy Koszalina pochodząca z XIV-XV wieku. Gwiaździste sklepienia i gotyckie rzeźby zachowały swój urok do dziś – warto je zobaczyć. Co więcej, kościelne organy nadal wydają przepiękne dźwięki, pozwalające na organizację koncertów.

Podążając śladem historii warto obrać kierunek na Muzeum Aut Zabytkowych. Znajduje się ono tuż za granicą między Mścicami a Koszalinem, więc warto je odwiedzić będąc w tych stronach. Muzeum jest idealnym miejscem dla miłośników motoryzacji – nie tylko nowoczesnej. W muzeum możemy podziwiać największe perełki światowej motoryzacji, takie jak: Mercedes 190SL z 1959 roku, Alfa Romeo Duetto cabrio z 1968 roku, Fiat NSU 500 cabrio z 1939 roku i wiele innych. Wszystkie egzemplarze zapierają dech w piersiach!

Wspominając o muzeum, zachęcamy również do odwiedzenia Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Sala muzealna jest podzielona na dwie części. W pierwszej znajduje się stała wystawa pt. „Historia polskiej broni przeciwlotniczej”. Jest ona urządzona chronologicznie – od początków powstania pierwszych polskich jednostek przeciwlotniczych, aż po współczesność. Druga część jest poświęcona jednostkom wojskowym stacjonującym obecnie w Koszalinie. Na terenie muzeum jest również przygotowana ekspozycja plenerowa. Podziwiać możemy sprzęt przeciwlotniczy wielkogabarytowy, np. rakietowy, radiolokacyjny czy artyleryjski. Znajdują się tu tez dwa samoloty, z których jeden (samolot transportowy Jak-40) możemy obejrzeć od środka.

W Koszalinie znajduje się funkcjonująca do dziś przepiękna Filharmonia. Nie tylko zachwyca wyglądem, ale też zaprasza do posłuchania koncertu lub obejrzenia spektaklu. Imprezy są tu urządzane dość często, a możliwość zakupu biletu nawet tuż przed występem pozwoli ci cieszyć się niesamowitym przedstawieniem. Pomyśl o tym odwiedzając Koszalin.

A co zwiedzić w Koszalinie, jeśli chcemy bardziej aktywnie spędzić czas?

Dla miłośników sportu i i dobrej zabawy również mamy ciekawe atrakcje. W lesie na górze Chełmskiej znajduje się Park Linowy „Avana”. Jest to miejsce zapewniające moc wrażeń zarówno najmłodszym jak i starszym turystom. Wycieczka rodzinna do tego miejsca na pewno będzie udana! W Parku Linowym znajdują się trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzięki temu każdy znajdzie coś na miarę swoich możliwości. Nad bezpieczeństwem klientów bez przerwy czuwają wyszkoleni instruktorzy. Nie tylko nauczą was, jak poruszać się między drzewami, ale też pomogą w trakcie pokonywania trasy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Park Linowy „Avana” jest idealnym miejscem, łączącym świetną zabawę z aktywnością fizyczną!

Zastanawiasz się, co zwiedzić w Koszalinie, by poczuć jeszcze większy dreszcz emocji? Koniecznie odwiedź Escape Room „To Nie Pokój”. Jest to miejsce pełne zagadek, które musisz rozwiązać wykorzystując swoje zdolności fizyczne, intelektualne oraz spryt. Wraz ze znajomymi lub rodziną zostajesz zamknięty w tajemniczym pokoju. Od teraz macie 60 minut, aby wydostać się z pokoju. Gra świetnie wzmacnia więzy rodzinne, ponieważ tylko współpracując macie szansę na opuszczenie pokoju. Idealnie sprawdzi się również jako integracja współpracowników w firmie czy po prostu pełna wrażeń randka. Niezależnie od tego, z kim podróżujesz Escape Room zapewni wam niezapomniane przeżycia. Satysfakcja z pokonania przeciwności losu i rozwiązania zagadek będzie bezcenna!

Co zwiedzić w Koszalinie – najciekawsze miejsca

Po intensywnym zwiedzaniu i zabawie warto odprężyć się w Parku Wodnym. Możesz wybrać jeden z sześciu basenów rekreacyjnych, z których dwa umieszczone są na zewnątrz. Jeśli zależy ci na błogim odpoczynku i relaksie Aquapark oferuje też zabiegi pielęgnacyjne i masaże. Ponadto możesz też udać się do Saunarium, gdzie rozluźnisz mięśnie i stawy oraz odprężysz się po całodniowej wycieczce. Takie zakończenie dnia każdemu powinno przypaść do gustu. Nie zwlekaj więc dłużej i przyjeżdżaj do Koszalina! Najciekawsze miejsca już na Ciebie czekają!

 

Dodaj komentarz