Turcja

Turcja

Popularny kierunek – Turcja

Turcja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw. Piękne widoki i spokojne plaże zachęcają do całodniowego odpoczynku na świeżym powietrzu. Turyści często wybierają jeden z atrakcyjnych kurortów. Najchętniej udają się do Bodrum, choć Antalya też jest co roku oblegana przez wczasowiczów. Oczywiście Turcja jest posiada również wiele innych ciekawych miejsc. Skupimy się jednak na tych dwóch miastach. Obie miejscowości znajdują się bowiem w południowo-zachodniej Turcji i łatwo będzie je do siebie porównać. Bowiem turyści wybierający się w te strony Turcji często nie mogą zdecydować się na konkretny kurort.

Bodrum

Mieszkańcy Bodrum utrzymują się głownie z turystyki. Dlatego tez miasto jest bardzo dobrze przygotowane na napływ odwiedzających. Jest odpowiednio przystosowana infrastruktura turystyczna, dzięki której swobodnie zwiedzisz każdy zakątek. Turcja na tym obszarze zachęca szczególnie zabytkami. Największym atutem Bodrum jest Mauzoleum, zaliczane do siedmiu cudów świata. Możesz tutaj też zobaczyć zamek św. Piotra oraz Muzeum Archeologii Podwodnej. Dla turystów, którzy chcą aktywnie spędzić czas również są przewidziane ciekawe atrakcje. Żeglarstwo, nurkowanie i wiele sportów wodnych jest bowiem na wyciągnięcie ręki. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Z przystani natomiast kursują jachty na wyspę Kos i Rodos. Jest to kolejna atrakcja dla turystów. Wieczorami zaś rozkwita życie klubowe. Możesz się rozerwać i poznać wiele nowych osób. Jeżeli nie udało ci się do tej pory wyjechać na wakacje, możesz wziąć kredyt i już dziś zaplanować przyszły urlop. Oferty last minute bywają bardzo atrakcyjne. Nie zwlekaj i kup wymarzoną wycieczkę, aby latem cieszyć się w rodziną wspaniałymi wakacjami.

Antalya

Turcja zaprasza również do Antalya. Jest to znany kurort, do którego w sezonie przybywają nawet 2 mln turystów. Podobnie jak Bodrum, Antalya zachęca do obejrzenia zabytków. Najsłynniejszym obiektem jest minaret Yivli. Jest to pozostałość po trzynastowiecznym meczecie. Minaret należy obecnie do Muzeum Etnograficznego, gdzie zobaczysz wiele innych atrakcji. Antalya oferuje nam również czyste plaże, gdzie możesz wykąpać się w wodach Morza Śródziemnego. Pamiętaj jednak, że w sezonie panuje tu spory tłok. Jest to bowiem centrum Riwiery Tureckiej, która jest ubóstwiana przez turystów. Turcja ma ci do zaoferowania zarówno spokojniejsze wakacje, jak i czyste szaleństwo. Tylko od ciebie zależy, jak chcesz spędzić swój wolny czas.

Dodaj komentarz