Gdzie pojechać z dziećmi – urlop w 5 odsłonach

Gdzie pojechać z dziećmi – urlop w 5 odsłonach

Ferie są już coraz bliżej. Dla niektórych z nas oznacza to cudowny urlop w gronie najbliższych, spędzony na nartach, a może w ciepłych krajach. Jednak jeśli jedzie z nami dziecko, powinniśmy przemyśleć ten wyjazd nie tylko pod swoim, ale także pod jego kątem. Dlatego warto wybrać miejsce, które będzie odpowiadać wszystkim pod kątem atrakcji i prywatnych zainteresowań. To zadanie nie jest proste – lepiej zacznijcie planować wyjazd już teraz. Z chęcią pomożemy Wam w wyborze.

Bukowina Tatrzańska

Gdzie pojechać z dziećmi, które nie jeżdżą na nartach, ale kochają góry? Bukowina Tatrzańska to wymarzone miejsce. Znajdziecie tam przede wszystkim ciszę i spokój, więc warto zabrać tam już trochę starsze dzieci, które potrafią zająć się same sobą. Oczywiście w Bukowinie Tatrzańskiej nie brakuje cudownych, choć nietrudnych do pokonania tras, które z łatwością pokonacie razem ze swoją latoroślą. To także świetna okazja na odwiedzenie osławionych term, które stanowią jedną z największych atrakcji tego miejsca. Baseny, grota solna, kompleks saun, a dla dzieciaków rwąca rzeka – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli zaś koniecznie chcecie poszusować na stoku, bez problemu znajdziecie dla siebie trasy. Może nawet tam nauczycie swoje dzieci jak jeździć?

Szklarska Poręba

To miejsce idealne dla tych, którzy lubią aktywny odpoczynek. Czeka tam na Was cała masa atrakcji turystycznych, które zainteresują zarówno starszych, jak i młodszych. Gdzie pojechać z dziećmi, gdy jesteśmy w Szklarskiej Porębie? Koniecznie do Osady Poszukiwaczy Skarbów – to zabawa połączona z lekcją historii przemysłu górniczo-hutniczego. Nie brzmi zbyt porywająco? Nie martwcie się, dzieciaki z pewnością ucieszą się z możliwości wybicia monety czy zwiedzenia maszyn wydobywczych. W Szklarskiej Porębie warto zwiedzić także Muzeum Mineralogiczne, Dinopark, Park Linowy Krucze Skały czy Wodospad Kamieńczyka. Jak więc widzicie – sporo się tam dzieje.

Harrachov

Kto powiedział, że ferie zimowe powinno się spędzać w Polsce? Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd na Majorkę czy do Tunezji, jednak niedalekie państwa, takie jak Czechy, stoją otworem i czekają na turystów. A Harrachov jest jednym z miasteczek, które turystów wita najcieplej. Jeśli nie wiecie, gdzie pojechać z dziećmi, żeby wyszaleć się na stokach narciarskich, koniecznie odwiedźcie Harrachov. Znajdziecie tam trasy dla początkujących narciarzy i tych bardziej zaawansowanych, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. A po szaleństwach na nartach można zrobić sobie małą przerwę i wjechać wyciągiem na mamucią skocznię.

Madera

Jeśli zarówno Wy, jak i Wasza latorośl nie jesteście fanami zimy, na ferie warto wybrać miejsce, w którym zapomnicie o śniegu i mrozie. Madera zwana jest wiecznie zielonym ogrodem Europy i to nie bez przyczyny. Tu wiosna nigdy się nie kończy. Nie myślcie jednak, że to miejsce idealne dla leniuchów, którzy tylko wyczekują okazji, by usiąść z drinkiem z palemką bądź colą. Madera słynie z lewad, obok których powstały cudowne ścieżki, po których po prostu trzeba się przejść. Dodatkowo czekają na Was pięknie, majestatyczne góry, z których roztaczają się niezapomniane widoki. Takie ferie to marzenie dla aktywnych, którzy uwielbiają podziwiać piękno przyrody.

Białystok

Z kolei jeśli chcemy wysłać swoje pociechy na samodzielne wakacje idealnie sprawdzą się kolonie dla dzieci Białystok. Będzie to niezapomniany wyjazd, pełen atrakcji, malowniczych krajobrazów i nowych przyjaźni.

Dodaj komentarz