Wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc gdzie warto się udać

Wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc gdzie warto się udać

Co roku tysiące Polaków swoje wakacje planują na ostatnią chwilę. Nie zawsze warto wtedy decydować się na wakacje last minute, opcją bardziej satysfakcjonującą może być samodzielne zorganizowanie wycieczki. Jest kilka miejsce, które zawsze gwarantują nam dobrą pogodę, przyzwoite ceny i fantastyczną kuchnię.

1. Chorwacja

Kraj od lat jest miejscem do którego jeżdżą Polacy. Słynie on z pięknych gór położonych tuż nad brzegiem morza śródziemnego. Piękne plaże, wysokie temperatury i stosunkowo przyzwoite ceny sprawiają, że jest to miejsce na każdą kieszeń. Dużą zaletą tego kraju, jest wysoko rozwinięta branża turystyczna. Ogromne ilości hosteli, kwater czy miejsc do wynajęcia w domach sprawia, że nawet bez rezerwacji znajdziemy tam miejsce do spania.

2. Czarnogóra

Kraj geograficznie bardzo podobny do wspomnianej wyżej Chorwacji. Niestety, jest on znacznie dalej położony, niż jego sąsiad, dlatego też rzadziej wybierany jako miejsce podróży. Warto jednak rozważyć trochę dodatkowych kilometrów, gdyż jest to kraj znacznie tańszy, mający zupełnie inną kuchnię (bliżej jej do kuchni albańskiej, niż śródziemnomorskiej). Miejsce do spania bez problemu znajdziemy na ostatnią chwilę, zwłaszcza przed serwisy pośredniczące w rezerwacji noclegu.

3. Francja – Lazurowe wybrzeże

Miejsce to jest zdecydowanie najdroższe w całym zestawieniu. Jest jednak tak piękne i przyjazne, że warto chociaż raz je odwiedzić. Sporo firm oferuje korzystne kredyty wakacyjne, w których raty są odroczone na koniec wakacji. Lazurowe wybrzeże również słynie ze swojej niesamowitej kuchni, opartej na owocach morza oraz świeżych warzywach. Sam region jest bardzo zróżnicowany, jednak takie miejsca jak Verdon czy Anthéor to gwarancja przepięknych widoków. Wiele osób będzie zaskoczonych ilością zieleni, która otacza francuskie miasta w tym regionie. Noclegi są co prawda droższe niż w większości miejsc w Europie, jednak pokoje od osób prywatnych są bez problemu dostępne przez cały rok.

4. Balaton – Węgry

Ciekawy cel podróży to nie zawsze dziesiątki godzin spędzone w aucie. Aby dostać się nad Balaton, mieszkańcy południowej Polski potrzebują zaledwie ok. 7 godzin. Liczne pola namiotowe i domki campingowe sprawiają, że zawsze znajdzie się tam miejsce dla turysty. Węgrzy są bardzo dobrze nastawieni do Polaków. Jedyną wadą takiej wycieczki, może być niezbyt ciekawa i dość ciężka kuchnia lokalna.

5. Alpy – Austria

Jedne z najpiękniejszych europejskich, górski widoków kojarzą się nam głównie z zimowymi wypadami. Warto jednak odwiedzić je sezonie wakacyjnym, gdyż ujrzymy wtedy niesamowite krajobrazy. Lokalna, pasterska kuchnia, zaskakuje swoimi smakami. Ceny noclegów latem są niższe, niż zimą.

Dodaj komentarz