Wakacje na własną rękę

Wakacje na własną rękę

 Wakacje to chyba najbardziej oczekiwany czas w roku. To właśnie w wakacje najczęściej korzystamy z urlopów i jedziemy z całą rodziną odpocząć. W tym artykule chciałabym Wam zaproponować wybranie się w taką wycieczkę własnym samochodem.

Najczęściej korzystamy z innych środków transportu, aby nie mieć żadnych problemów związanych z podróżą, parkingami oraz samym prowadzeniem samochodu (urlop często wiąże się z drinkami i innymi alkoholami, a po nich jazda jest niemożliwa). Jednak w tym artykule chciałabym Wam pokazać, że jazda na urlop własnym samochodem to nie tylko minusy, ale też mnóstwo plusów.

Zanim jednak zacznę poszukiwać plusów, apeluję do wszystkich kierowców, aby zabrali na taką wycieczkę mapy turystyczne, ponieważ bez nich ciężko znaleźć jakiekolwiek atrakcje, niestety nawigacja do tego się zazwyczaj nie nadaje.

Przejdźmy więc do zalet podróżowania własnym samochodem w trakcie wakacji. Przede wszystkim należy wymienić to, że nie jesteśmy niczym ograniczeni. Jeśli posiadamy własny transport to możemy jechać gdziekolwiek będziemy chcieli i przede wszystkim o dowolnej godzinie. Dzięki temu nigdzie nie będziemy musieli się śpieszyć tylko w stu procentach będziemy mogli korzystać z odpoczynku. Kolejnym atutem własnego samochodu jest fakt, ze będziemy mogli w nim wszystko zostawić, więc będziemy mogli ze sobą wozić o wiele więcej rzeczy.

Wiele osób pewnie znowu wspomni problem z alkoholem, ale tak naprawdę nie jest on uciążliwy. Jeśli dobrze zaplanujemy nasz dzień to nic takiego nie będzie nam przeszkadzać. Wystarczy jak imprezowanie przełożymy na dni, w których nie będziemy mieli zamiaru nigdzie się wybierać oraz na wieczory.

Zastanówcie się więc, czy nie warto w te wakacje zabrać mapy turystyczne i ruszyć na wakacje własnym samochodem. Na sam koniec dodam jeszcze, że jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie będziemy musieli płacić za żadne bilety, a koszty za benzynę są od biletów o wiele mniejsze. Oczywiście najekonomiczniejszy sposób to wycieczka rowerowa, ale pominę ją z oczywistych względów.

Dodaj komentarz