Pomysłu na spędzeniu urlopu w kraju

Pomysłu na spędzeniu urlopu w kraju

Niewiele wolnych dni lub zbyt mały budżet nie pozwalają nam często wyjechać na wakacje za granicę. nie musi to jednak oznaczać nieciekawego urlopu, a wręcz przeciwnie. Jest to doskonała okazja do lepszego poznania naszego pięknego kraju i jego zakątków, które nie są jeszcze odkryte przez turystów. W Polsce można spędzić beztroskie wakacje nad wodą, przyjemny urlop w górach czy wybrać się na spokojną, polską wieś. Jeśli szukamy na wakacjach ciszy i spokoju, mamy do wyboru wiele, interesujących miejsc.

Możemy zdecydować się na mniejsze i bardziej kameralne miejscowości nadmorskie. Dzięki temu unikniemy tłumów, a skorzystamy ze słońca i zakosztujemy przyjemnych kąpieli w Bałtyku. Na spokojne wakacje polecają się Rowy, Mielno, Rewal, Grzybowo, Dźwirzyno czy Niechorze. Miło można spędzić także czas w Pobierowie i Pogorzelicy. Niedaleko stąd do Kołobrzegu czy Międzyzdrojów, jeśli zachce się nam spaceru wśród turystów, ale jest bardziej kameralnie niż w dużych kurortach.

Jeśli jednak wolimy jeziora, wybierzmy niewielkie, ale atrakcyjne miejscowości. W Borach Tucholskich czeka na nas sama Tuchola, niewielka, ale klimatyczna. Warto zatrzymać się również w miejscowości Charzykowy czy Okoninach Nadjeziornych.

Z kolei na Mazurach można zatrzymać się w pięknej Iławie czy miejscowości Pisz. Na kameralne wakacje zapraszają również Kętrzyn, Ryn oraz Ruciane Nida. W polskich górach również można znaleźć wiele mniejszych miejscowości, gdzie nie natkniemy się na tłumy turystów. Jeśli marzy się nam spokojny wypoczynek na wsi, zatrzymajmy się w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie mili gospodarze z pewnością zadbają o to, aby nasz urlop był udany. Na dobre wyjdzie nam nie tylko zmiana otoczenia, ale również zmiana diety. Spróbujemy wiejskiego masła, sera, mleka czy wędlin własnego wyrobu.

Jeśli z kolei na co dzień mieszkamy w niewielkim miasteczku, w czasie wakacji potrzebujemy odmiany. Wybierzmy się zatem do większych miejscowości, gdzie czekają na nas ciekawe zabytki. Przyjemny urlop można spędzić w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu.

Dodaj komentarz