Wedrówki po grórach

Wedrówki po grórach

Wszyscy turyści udający się na wędrówki po górach powinni szczególnie zadbać o organizację bazy noclegowej oraz wypadowej. W Tatrach idealnym miejscem będzie Zakopane. Noclegi, apartamenty – o to nie trzeba się martwić, gdyż miasto oferuje całkiem spory wybór w tym właśnie zakresie. Jeśli znudzą Ci się wyprawy w góry, to znajdziesz tutaj sporo atrakcji. Ale jeśli chcesz często opuszczać swój apartament, Zakopane pozwala swoim turystom szybko dostać się na różne szlaki. Wybranie korzystnej bazy wypadowej, znacznie ułatwia przemieszczanie się do zaplanowanych celów podróży.

Baza wypadowa to miejsce, z którego możesz śmiało ruszać na szlaki, bez konieczność pokonywania samochodem czy środkami komunikacji miejskiej kilkudziesięciu kilometrów. Wystarczy tylko, że opuścisz swoje apartamenty. Tatry już stoją przed Tobą, wystarczy trochę powędrować i już docierasz do kolejnego celu Twojej wycieczki. Zakopane to idealna baza wypadowa w Tatry, gdyż leży tuż przy granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. W centrum Zakopanego rozpoczyna się wiele znanych szlaków turystycznych.

Gdzie możesz wyruszyć?

Wszystkie podane lokalizacje znajdują się w odległości nie większej niż 5 kilometrów od centrum Zakopanego. Zaczynając swoją wyprawę w sercu miasta, możesz udać się do wejść na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, znanych jako:

– Dolina Olczyska;
– Kuźnice;
– Dolina Małej Łąki;
– Dolina Strążyska;
– Łysa Polana;
– Dolina Białego.

Z tych miejsc śmiało możesz udać się na największe szczyty Tatr. Pamiętaj, że musisz przemyśleć swoją wędrówkę, zanim wyjdziesz z apartamentów. Tatry to nie łagodne, pokryte trawą szczyty. Nie zapomnij dokładnie zaplanować swojej trasy, żeby ilość kilometrów lub stromość podejścia nie zaskoczyła Cię w najmniej odpowiednim momencie. Innymi znanymi bazami wypadowymi są: Palenica Białczańska oraz Łysa Polana.
Najbardziej znane szczyty w zasięgu Twojego wzroku i .., nóg!

Jeśli wybrałeś Zakopane, jako bazę wypadową w Tatry, to szczyty, które możesz zdobyć ujrzysz z samego miasta. Oczywiście, jeśli pozwoli Ci na to pogoda. Gdzie możesz śmiało wyruszyć z Zakopanego? Na początku możesz postawić na klasykę – Gubałówkę i Giewont. Wejście z Krupówek na Gubałówkę zajmuje średnio 45 minut. Przy okazji warto zahaczyć o Butorowy Wierch. Dla ambitnych i naprawdę wytrwałych polecamy Rysy, Świnicę i Kasprowy Wierch. Na te ostatnie, najlepiej wyruszyć ze schronisk górskich. Jedno jest pewne, większość dróg i tak prowadzi Cię do Zakopanego.

A jeśli brak ci energii i siły w nogach, to śmiało skorzystaj z wyciągów i kolejek, które znajdują się właśnie w Zakopanem. Możesz wyjechać bez wysiłku na sam szczyt, by potem ruszyć w podróż przez kolejne szczyty pasm górskich.

Dodaj komentarz