Wieczny Rzym to piękne miasto

Wieczny Rzym to piękne miasto

Rzym to piękne miasto

W Rzymie jest wiele zabytków. Najsłynniejsza jest bazylika Świętego Piotra, którą tworzyło wielu artystów. Z kopuły świątyni jest piękny widok na całe miasto. W Rzymie jest także Kaplica Sykstyńska, która ulokowana jest w Muzeach Watykańskich. Nazwa kaplicy pochodzi od imienia papieża Sykstusa IV, który był jej fundatorem. Na ścianach zabytku są malowidła wykonane przez znanych twórców. Sufit pomalował Michał Anioł. Znane jest także mauzoleum Hadriana, które jest ulokowane nad Tybrem w pobliżu Tybru. Słynie także z wyjątkowych fresków.

Wyjątkowy kościół

Kościół imienia Najświętszego Jezusa jest świątynią stworzoną według projektu Vignoli. Jest to kościół jezuitów w Rzymie. Słynie z barokowej fasady, sztukaterii, fresków ulokowanych na suficie. W kościele tym znajduje się grobowiec świętego Ignacego Loyoli. Piazza Navona to plac, który koniecznie zobaczyć trzeba. Plac Navona jest arcydziełem baroku. Na tym placu znajduje się kościół Świętej Agnieszki oraz trzy przepiękne fontanny. Przepiękna jest Fontanna Czterech Rzek, która upamiętnia Nil, Ganges, Rio de la Plata, Dunaj. Efektownym obiektem jest starożytny Panteon, który ma dziewięciometrowy otwór w sklepieniu. Jest to grobowiec włoskich królów, pochowano w nim także malarza Rafaela.

Filmowa fontanna

Fontanna di Trevi znana jest z filmu “Słodkie życie”. Jest frontem kamienicy, zdobi ją posąg Neptuna, a po jego bokach są alegorie Zdrowia i Obfitości. Do fontanny należy wrzucić monetę, żeby wrócić do Wiecznego Miasta.

Najsłynniejsze schody w Rzymie to Schody Hiszpańskie. Nawiązują nazwą do ambasady, która kiedyś znajdowała się w tym miejscu. Na schodach przesiadują tłumy turystów. Schody zdobią także kwiaty posadzone w wielkich donicach. Ze szczytu schodów można podziwiać panoramę miasta. Piazza di Poppolo to piękny plac w centrum Rzymu.

Przepiękne Koloseum jest wizytówką Rzymu. Jest to okazała budowla z czasów starożytnych. Kiedyś była to arena walk gladiatorów. Ginęli na niej także niewolnicy oraz dzikie zwierzęta. Budowla nie zachowała się w dobrym stanie, ale można podziwiać ją w części. Zwiedzanie Koloseum oraz Forum Romanum jest odpłatne.

Rzym jest pięknym miastem, bogatym w zabytki i atrakcje turystyczne. Sezon turystyczny w tym mieście trwa przez cały rok. Rzym i zabytki są nierozerwalnie ze sobą związane. Warto zajrzeć do Rzymu jesienią, gdy nie jest tak upalnie i przejść się po mieście, przejechać się metrem, zjeść lody czy skosztować pysznych włoskich dań takich, jak pizza, makaron czy np. bistecca alla fiorentina.

Dodaj komentarz