Jak dbać o skórę w sezonie grzewczym?

Jak dbać o skórę w sezonie grzewczym?

Kiedy na dworze temperatura spada, w pomieszczeniach włączamy grzejniki. Dają one przyjemne ciepło, ale też wysuszają powietrze, co niekorzystnie wpływa na stan naszej skóry. Jak zatem w sezonie grzewczym dbać o swoją cerę?

Dlaczego nawilżanie skóry jest ważne?

Skóra jest wyposażona w gruczoły łojowe i posiada płaszcz lipidowy chroniący przed parowaniem wody, jednak przez częste mycie oraz wpływ rozmaitych czynników zewnętrznych to naturalne nawilżenie cery zwykle jest niewystarczające. W ogrzewanym, suchym pomieszczeniu cera jeszcze szybciej traci cenną wilgoć i bez dobrej pielęgnacji staje się szorstka, napięta, zaczerwieniona, zaczyna piec i się łuszczyć.

Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji cery w sezonie grzewczym można znaleźć między innymi na eranatura.pl/. Naturalne składniki dobrze nawilżają cerę i zarazem przyspieszają odbudowę warstwy lipidowej, przez co skóra jest bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Zwracamy jednak uwagę nie tylko na kremy, ale również preparaty do mycia twarzy – rezygnujemy z silnych detergentów na rzecz łagodniejszych substancji myjących.

Co najlepiej nawilża przesuszoną skórę?

Za najskuteczniejsze uważa się naturalne olejki i masła. Kosmetyki mogą być wzbogacone witaminami A i E, a do łagodzenia podrażnień idealnie nadaje się aloes, rumianek oraz pantenol. Kremy na noc powinny mieć właściwości regenerujące. W ciągu dnia twarz warto co jakiś czas spryskać dobrym hydrolatem – zwykła woda się nie sprawdzi, ponieważ tylko przyspieszy przesuszanie się cery. Do mycia skóry używamy łagodniejszych żeli, a zamiast gruboziarnistego peelingu lepszy będzie peeling enzymatyczny, odpowiedni nawet dla cery wrażliwej.

Szczególnej ochrony potrzebują też usta, które mają bardzo cienką skórę pozbawioną gruczołów łojowych. Do ust używamy produktów na przykład z eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/pielegnacja-ust-naturalne-kosmetyki/, które zawierają naturalne substancje natłuszczające, kompleksy witamin oraz filtry UV.

Dodaj komentarz