Miasto dla każdego

Miasto dla każdego

Polacy lubią zwiedzać Włochy, chętnie jeżdżą do tego kraju. Zwiedzanie Rzymu to dobre rozwiązanie. Piękna stolica Włoch to miasto wyjątkowe, zabytkowe, pełne śladów starożytności oraz chrześcijaństwa. Rzym jest duży, piękny, zakorkowany. Można takim miastem się zainteresować, a to jest naprawdę dobra rzecz dla niejednej osoby. Zwiedzanie Rzymu to miasto najpiękniejsze, godne uwagi i przepiękne. Włochy to duży kraj, a Rzym jest zdecydowanie najpiękniejszym miastem w tym kraju.

Co warto zobaczyć w Rzymie?

W tym mieście można spędzić miesiąc i nigdy się nie nudzić. W Rzymie są zabytki takie, jak Koloseum, dawny amfiteatr, bazylika Świętego Piotra, Watykan z pięknymi ogrodami. W tych miejscach  zawsze są tłumy, a Rzym to wyjątkowe, piękne, efektowne miasto. Jest to siedziba władz Włoch. Do Rzymu wybiera się coraz więcej osób, aby miło spędzić w nim czas. Najlepiej samodzielnie zadbać o zwiedzanie Rzymumiasta z historii i filmu – Rzymskie wakacje to piękny film z Audrey Hepburn oraz Clarkiem Gable. Księżniczka spędziła krótkie, ale niebanalne wakacje w tym Rzymie i zauroczyła się przystojnym dziennikarzem. Nic w tym dziwnego. Rzym to miasto dla każdego, kto pragnie mieszkać dobrze, miło, przyjemnie. Jakie są ceny? Zobacz na Koloseum bilety.

Ile czasu warto spędzić w Rzymie?

W Rzymie trzeba spędzić co najmniej tydzień. Dzień czy dwa to za krótko – to miasto smakuje się jak najlepsze owoce i cieszy się jego urodą. Porządne zwiedzanie tego miasta to podstawa, warto o to zadbać i nacieszyć się taką wizytą. W Rzymie nikt się nie nudzi – to miasto żyje, jest pełne atrakcji, ma urok, którego nie sposób zapomnieć. Zwiedzanie Rzymu można zaplanować zawsze i wszędzie. Jest to dobra rzecz dla każdej osoby. Miasto nie jest tanie, najtańsze noclegi w tym mieście to 30 euro od osoby w hostelu. Jest to niemała kwota, ale warto ją wydatkować, aby móc nacieszyć się miłym spędzaniem wolnego czasu. Tani lot kosztuje ok. 600 złotych w dwie strony, ale czasami uda się polecieć taniej – jeśli kupi się podróż wcześniej. Jest to doskonała sprawa dla każdego. Posiłki w Rzymie nie są tanie, ale jadanie w trattoriach lub zakup pizzy na kawałki pozwoli oszczędzić pewne pieniądze – obiad kosztuje 10-15 euro. Kawałek pizzy to jedynie 2-4 euro, co jest niewielką sumą. Rzym to nie jest tanie, ale wyjątkowe miasto. Można w nim miło spędzić czas. Warto spokojnie spędzić weekend w Rzymie i zorganizować sobie zwiedzanie Rzymu. Jest to miasto wyjątkowe, historyczne i najpiękniejsze. Weekendowy pobyt w Rzymie kosztuje ok. 2000 złotych – nie jest to mała kwota, ale warto ją wydać i spokojnie zwiedzić miasto. Jeśli jest ochota na więcej atrakcji to cena wyjazdu rośnie.

Dodaj komentarz