Wycieczka na Bali – coś zarówno dla aktywnych, jak i dla leniuchów

Wycieczka na Bali – coś zarówno dla aktywnych, jak i dla leniuchów

Bali – wakacje dla każdego

Z roku na rok turystyka zagraniczna staje się coraz popularniejsza. Ludzie obierają dalsze i bardziej niedostępne zakątki świata, chcąc poznać odrębne tradycje i zwyczaje mieszkańców tych miejsc. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się kraje azjatyckie. Również Indonezja i szereg jej wysp to miejsce coraz liczniejszych wycieczek turystów z całego świata. Jedną z najpopularniejszych wysp jest Bali, należąca do archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Z portów lotniczych w większych miastach Indonezji można dostać się do lotniska Ngurah Rai, zlokalizowanego na południu wyspy w stolicy Bali – Denpasar. Warto wziąć pod uwagę wczasy w formie zorganizowanej, ponieważ wycieczki na Bali coraz częściej znajdują się w ofertach biur podróży. W przypadku wyjazdów w celach turystycznych, nie przekraczających 30 dni, od obywateli Polski nie jest wymagane posiadanie wizy.

W momencie gdy podróż będzie już za nami, pozostaje tylko cieszyć się pięknem urokliwych miejsc wyspy. Niewątpliwie wycieczka na Bali nie może odbyć się bez wspinaczki na wulkan Batur, skąd rozpościerają się widoki na całą okolicę leżąca u podnóża wulkanu. Aby przeżyć na własnej skórze takie doświadczenie warto przebyć choćby cały świat. Ponadto warto zwiedzić liczne miejsca kultu religijnego Balijczyków, ze świątyniami Tanah Lot oraz Goa Gajah na czele. Pod względem budowli, Bali charakteryzuje się także występowaniem niezwykłych pałaców na wodzie, których historie warto poznać – jednym z przykładów takiej budowli jest wodny pałac w Taman Ujung. Dużą popularnością wśród odwiedzających wyspy Indonezji cieszy się również miasto Ubund. Znajduje się tam Monkey Forest, gdzie zgodnie z nazwą można spotkać liczne swobodnie przemieszczające się małpy. Na miejscu naszej uwadze nie może umknąć piękna świątynia otoczona jeziorem z licznymi kwiatami lotosu.

Oczywiście wycieczka na Bali to także możliwość spędzenia czasu w mniej aktywny sposób

Liczne plaże dostępne dla turystów stanowią idealny wizerunek „raju na ziemi”, gdzie słońce i czysta woda są gwarancją udanego wypoczynku. Choć w przypadku plaż półwyspu Badung, obszaru najbardziej wysuniętego na południe Bali – często spotykaną aktywnością jest uprawianie sportów wodnych, idealne ze względu na liczne, wysokie fale. Skaliste wybrzeża kontrastujące z białym piaskiem wybrzeża – widok nie do opisania. Rejonem licznie odwiedzanym przez turystów jest także zachodnia część wybrzeża Bali – Seminyak, gdzie znajdują się liczne restauracje, sklepy oraz łatwo dostępna plaża.

Bali to wyjątkowe miejsce, gwarantujące niezapomniane przeżycia i widoki. W jednym miejscu można dotknąć piękna zbudowanego przez człowieka oraz zapierających dech w piersiach widoków cudów natury.

Dodaj komentarz