Zakopane – co warto zwiedzić?

Zakopane – co warto zwiedzić?

Wielu z nas obawia się wyjazdu w góry. Obawy mają szczególnie Ci, którzy nie lubią wysiłku fizycznego a góry kojarzą mu się tylko i wyłącznie ze wspinaczką. Nic mylnego! W górach znajdą się atrakcje, również dla tych, którzy na ostatnim miejscu stawiają jakikolwiek wysiłek. Spokojne spacery, rowery, atrakcje dla dorosłych i dzieci, piękne krajobrazy i pyszne jedzenie – to wszystko znajdziecie w Zakopanem.

Szczyty do zdobycia

Szczyty górskie są warte każdego wysiłku. To co zobaczymy, gdy wespniemy się na górę – zrekompensuje Ci każdy wysiłek włożony we wspinaczkę. Jednak nie każdy ma predyspozycje i chęci na to aby podejmować wyzwanie. Idealnym rozwiązaniem są kolejki górskie;

  • Gubałówka – możemy na nią wjechać kolejką – co zapewni dodatkową atrakcje naszym dzieciom;
  • Kasprowy Wierch – tam również możemy wjechać kolejką aby podziwiać piękno tego szczytu;
  • Wielka Krokiew – wjeżdżamy tam wyciągiem – a stamtąd możemy kontynuować wspinaczkę.

Pamiętajmy jednak, że pogoda w górach jest bardzo zmienna. Zawsze miejmy ze sobą ubrania odpowiednie do pory roku w jakiej podróżujemy. Jeśli chcemy podjąć wyzwanie wejścia na szczyt – musimy przygotować do tego niezbędne ubrania i przyrządy.

Atrakcje z dziećmi lub bez

Atrakcji w Zakopanem nie brakuje. Znajdziecie takie, w których odnajdziecie radość zarówno Wy jak i Wasze dzieci. Dobór atrakcji jest bardzo ważny. Należy przygotować się do wyjazdu tak, aby skorzystała na tym cała rodzina.

  • Świat Iluzji – cudowne miejsce pełne iluzji, można tam zrobić przepiękne zdjęcia i miło spędzić czas;
  • Myszogród – świat mnóstwa myszy, które mieszkają w przygotowanych dla nich miejscach, są to m.in kosmos, biblioteka. Jeżdżą kolejkami górskimi, wspinają się po linach. Czegoś takiego nie zobaczysz nigdzie indziej!;
  • Papugarnia – chcesz dotknąć i nakarmić papugę? To miejsce będzie idealne dla Ciebie. Mnóstwo papug dużych i małych. Bądź przygotowany na to, że papuga może zaszczycić Cię swoją obecnością, np. na twoim ramieniu czy głowie;
  • Krupówki – centrum zakopanego, miejsce spotkania misia, z którym można zrobić zdjęcie oraz koników, które stoją ze swoimi bryczkami. Tam znajdziesz wiele restauracji, gdzie spróbujesz lokalnych przysmaków ale również zakupisz pamiątki dla znajomych i rodziny.

Krajobraz gór otaczający Zakopane, cudowny klimat górski, pyszne jedzenie. To wszystko znajdziesz w tym mieście. Górale są bardzo gościnni, na pewno przeżyjesz tu wspaniały czas. Nie zapomnij zakupić lokalnych przysmaków dla siebie, rodziny i znajomych – to będzie najlepszy prezent.

Dodaj komentarz