Wakacje z pupilem w Świnoujściu – przydatne informacje

Wakacje z pupilem w Świnoujściu – przydatne informacje

Coraz więcej osób decyduje się na wakacje z pupilem. I nic w tym dziwnego, bo też coraz więcej miejsc zaczyna się na domowe zwierzęta otwierać. Jeśli więc planujesz wakacje nad morzem, to warto zorientować się, na którą plaże możesz wejść z pupilem i gdzie warto zatrzymać się na nocleg. Zobacz przydatne informacje o wakacjach z pupilem w Świnoujściu. 

Na które plaże w Świnoujściu można wejść z psem? 

Wakacje nad morzem to czas spędzony na plaży. I choć mogłoby się wydawać, że na każdą możemy zabrać ze sobą psa, to niestety tak nie jest. Plażowanie z czworonożnym pupilem może być więc utrudnionym zadaniem. Na które plaże w Świnoujściu możemy zabrać ze sobą psa?

Zejście do plaży, na którą możemy wybrać się z pupilem, znajduje się od ulicy Uzdrowiskowej. Miejsce jest oznaczone specjalnymi tablicami informacyjnymi, więc na pewno się nie pomylisz, co do odcinka plaży. Co ważne, miasto wyposażyło przestrzeń w pojemniki na śmieci, dzięki czemu możesz od razu posprzątać po swoim czworonożnym przyjacielu. Ponadto plaża jest dosyć długa i można z niej podziwiać słynny wiatrak. To idealne miejsce zarówno do wypoczynku, jak i aktywnego spędzania czasu  z psem nad morzem. 

Warto przy tym pamiętać, że za wprowadzenie psa na zwykłą plażę możesz otrzymać mandat w wysokości nawet 500 zł. Dlatego koniecznie sprawdzaj, czy dane miejsce dopuszcza wprowadzenie pupili. Poza plażą znajdziesz w Świnoujściu także park z wybiegiem dla psów. Ten znajduje się w Parku Zdrojowym położonym pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego, u zbiegu alejek Cisowej i Kasztanowej.

Gdzie zatrzymać się z psem na nocleg? Wakacje z pupilem

Kolejną kwestią jest znalezienie noclegu, który przyjmuje także zwierzęta. W Świnoujściu możesz zatrzymać się w Hotel SPA Cesarskie Ogrody https://www.cesarskieogrody.pl/. Niektóre pokoje hotelowe oraz apartamenty są specjalnie przystosowane do przyjmowania gości ze zwierzętami. Co więcej, hotel położony jest blisko parku, gdzie możesz zabrać pupila na spacer. Jednocześnie znajduje się w niedalekiej odległości od centrum miasta i plaży. W zależności od pogody i nastroju możesz więc relaksować się nad brzegiem morza, lub też zwiedzać atrakcje turystyczne w mieście. 

W hotelu znajduje się także strefa SPA, w razie niepogody możesz więc zapewnić sobie relaksujący dzień. A w tym czasie nasz pupil może spokojnie zostać w pokoju hotelowym. Z psem możemy wybrać się także na zwiedzanie miasta. Warta odwiedzenia jest na przykład latarnia morska w Świnoujściu, która jest najwyższą tego typu budowlą nad Bałtykiem, a także jedną z najwyższych na świecie.

Dodaj komentarz