Co jest lepsze holowanie czy laweta?

Co jest lepsze holowanie czy laweta?

Awaria samochodu na drodze jest zawsze sytuacją trudną. W wielu przypadkach auto nie jest już w stanie dalej jechać i potrzebna może nam się okazać pomoc. Co zrobić w sytuacji, gdy samochód się nagle zepsuł? Lepsze będzie holowanie czy może laweta?

Holowanie – czy zawsze wychodzi taniej?

Bardzo dużo osób podczas awarii samochodu na drodze, zamiast zadzwonić do swojego ubezpieczyciela lub wezwać profesjonalną pomoc i holowanie Świecko wybiera holowanie z innym kierowcą. Wiąże się to z tym, że z pozoru wydaje nam się, że to rozwiązanie jest tańsze i zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Niestety nie zawsze tak jest a skorzystanie z pomocy innego kierowcy, nie zawsze może przynieść nam oszczędności – wręcz przeciwnie.

Przeszkodą w holowaniu auta może się czasem okazać jego konstrukcja. Jeśli masz samochód hybrydowy, z automatyczną skrzynią biegów lub ze stałym napędem cztery na cztery to lepiej zrezygnuj z tradycyjnego holowania auta na lince. Możesz przez to uszkodzić swoje auto i wcale nie zaoszczędzisz, tylko będziesz musiał słono zapłacić za jego naprawę. W tym przypadku tańszą opcją będzie auto laweta Świecko, która odwiezie Twój samochód bezpiecznie do najbliższego mechanika lub do miejsca, które wskażesz. Lepiej nie oszczędzać na profesjonalnej usłudze, bo może okazać się, że uszkodzony podczas holowania układ hamulcowy czy skrzynia biegów skutecznie uszczuplą nasz portfel.

Laweta – postaw na wygodę

Przygotowanie auta do holowania może być problematyczne i skutecznie zepsuć nam humor. Potrzebujesz do tego sprawnej linki holowniczej o odpowiedniej długości i trójkąta ostrzegawczego, który umocowany musi zostać w widocznym miejscu. Dodatkowo musisz holować auto zgodnie z zasadami kodeksu drogowego.

Cała procedura może trwać o wiele dłużej niż gdybyś od razu zdecydował się na holowanie Świecko. Zanim więc zdecydujesz się na pomoc znajomego, lepiej zadzwoń do swojego ubezpieczyciela. Jeśli masz wykupiony pakiet assistance to Twój ubezpieczyciel musi pomóc Ci odwieźć auto do mechanika. Jeśli stłuczka nie była spowodowana z Twojej winy, to masz prawo skorzystać z lawety z OC sprawcy. Będzie to o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze dla Twojego auta niż gdybyś chciał wyjść z tarapatów samodzielnie.

Jeśli więc przydarzy Ci się trudna sytuacja na drodze, to zanim odholujesz auto z innym kierowcą, zastanów się dwa razy. W większości przypadków o wiele lepiej jest się zdecydować na lawety Świecko i mieć pewność, że Twój samochód zostanie bezpiecznie przewieziony do mechanika.

Artykuł powstał we współpracy z firmą https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/.

Dodaj komentarz