Wycieczka do Pragi – co warto tam zobaczyć

Wycieczka do Pragi – co warto tam zobaczyć

Praga to jedno z piękniejszych miast, które znajduje się blisko Polski. Warto jest tam pojechać choć raz w życiu. Aby zwiedzić tam wszystkie najważniejsze atrakcje warto pojechać tam na weekend. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę rzeczy, które koniecznie musisz zobaczyć będąc w tym mieście.

Weekend w Pradze – lista atrakcji

Rynek

To doskonałe miejsce aby rozpocząć swoją wycieczkę po Pradze. Znajduje się tam mnóstwo pięknych budynków i kościołów, które zachwycają swoją architekturą. Nie zabrakło tam również ratusza i słynnego praskiego zegara astronomicznego. Za opłatą mamy możliwość wejść na wieżę ratusza staromiejskiego, z którego rozciąga się piękny widok na serce Pragi. Cały budynek możesz też zwiedzić z przewodnikiem.

Most Karola

Dla wielu osób to właśnie Most Karola jest symbolem miasta i to tam skupia się największa część turystów, którzy chcą poznać miasto. Jeśli zależy Ci aby poczuć jego wyjątkowy klimat to najlepiej jest wybrać się tam bardzo wcześnie rano lub późną nocą. Wtedy da się tam na spokojnie przejść bo nie ma  tylu turystów i można na spokojnie przyjrzeć się całej konstrukcji. Na moście znajdują się figury gotyckie przedstawiające świętych oraz wieże.

Muzeum Narodowe

Budynek Muzeum Narodowego znajduje się na samym środku placu św. Wacława i zdobi prawie każdą praską pocztówkę. Oddziały muzeum są dostępne dla zwiedzających za darmo w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca więc jeśli masz zamiar przedłużyć sobie trochę weekend to warto pojechać właśnie w tym terminie.

Mala Strana

To jedna z praskich dzielnic, która ma do zaoferowania ciekawą architekturę a jednocześnie jest mniej zatłoczona niż centrum miasta. Można sobie tam urządzić przyjemny spacer wczesnym rankiem gdy nie ma tam praktycznie żadnych ludzi.

Zamek na Hradczanach

To jedna z największych tego typu budowli na świecie. Wokół całego wzgórza można podziwiać podgrodzie, mury obronne, dziedzińce i Katedrę św. Wita. Właściwie znajduje się tam cały kompleks budynków, które można zwiedzić za opłatą. Będąc tam nie można pominąć Ogrodu Waldsteina, który znajduje się na Małej Stranie i jest urządzony w stylu francuskim.

Muzeum Secesji i Alfonsa Muchy

Praga to dawna stolica secesji, dlatego jeśli jesteś miłośnikiem tego kierunku w sztuce to koniecznie musisz odwiedzić to miasto. Zwiedzanie możesz zacząć przy secesyjnym hotelu Central Hotel lub kamienicy Petrkuv Dum na plasu Wacława. Muzeum ikon secesji znajduje się na Starym Mieście i oferuje dużą ekspozycję związaną z twórczością Alfonsa Muchy.

Wzgórze Wyszehradzkie

Jest dość oddalone od centrum więc nie ma tam zbyt wielu turystów. Według legend to właśnie tam miały miejsce narodziny Pragi i mieścił się tam drugi zamek królewski. Miejsce to nie ma jednak kolorowej historii ponieważ zamek, który tam stał został spalony i zburzony przez Husytów i na tym skończyła się jego historia. Później wzgórze zostało przerobione na twierdzę i taką formę ma aż do dziś. Największą atrakcją tego wzgórza są Kościół św. Piotra i Pawła .

Dodaj komentarz