O czym pamiętać przed podróżą do Indonezji?

O czym pamiętać przed podróżą do Indonezji?

Wakacje w Indonezji mogą być naprawdę wyjątkowym przeżyciem. Indonezja jest znana przede wszystkim ze swojej pięknej przyrody, egzotycznych zwierząt i bogatej kultury. Zróżnicowanie tej wyspy przyciąga każdego roku miliony turystów. Warto jednak wiedzieć jak przygotować się na podróż do tego wyjątkowego kraju.

Otwórz się na kuchnię

Indonezja znana jest ze swojej wyjątkowej kuchni i przypraw, których nie sposób szukać w innych miejscach na świecie. Jeśli jesteś otwarty na nowe smaki, to jest to miejsce idealne dla Ciebie. W Indonezji można przeżyć prawdziwą kulinarną przygodę i trzeba być otwartym na poznawanie nowych przypraw i nietypowych dla Europejskiej kuchni smaków.

Przygotuj się na niezapomniane widoki

Indonezja wyróżnia się przede wszystkim swoją bogatą fauną i florą. Jest to jedno z nielicznych miejsc na ziemi gdzie można iść na spacer po dżungli i podziwiać egzotyczne zwierzęta takie jak makaki. Jeśli wybierasz się na wakacje w Indonezji, to koniecznie zabierz ze sobą odpowiednie buty do chodzenia po trudnych terenach. Jeśli jesteś miłośnikiem plażowania, to plaże Indonezji mają Ci wiele do zaoferowania. Na wielu wyspach takich jak np. Bali czy Sumatra będziesz mieć możliwość pływania w krystalicznej wodzie i nurkowania z żółwiami i rybkami.

Nie pakuj zbyt wielu rzeczy

W Indonezji praktycznie na każdej uliczce można znaleźć stragany i przydrożne sklepiki, w których można kupić pamiątki. To świetne miejsce, aby kupić sobie typowo Indonezyjskie rzeczy w atrakcyjnej cenie. Nie ma więc sensu, abyś zapełniał całą swoją walizkę przed wylotem, bo z pewnością pójdziesz tam na zakupy. Pamiętaj też o tym, aby wziąć odpowiednie ubrania. Jeśli lecisz do Indonezji w porze suchej, gdy jest tam dość ciepło i duszno to zabierz ze sobą same lekkie i przewiewne rzeczy. Nie zapomnij też o kapeluszu i o tym, aby ubrania, które zabierasz były z naturalnych tkanin. Z kolei, jeśli wybierasz się do Indonezji w porze deszczowej, to przydadzą Ci się buty przeciwdeszczowe i cieplejsza bluza. Płaszcz przeciwdeszczowy odporny na Indonezyjskie ulewy dostaniesz na miejscu, więc nie ma sensu kupować go w Polsce.

Zapoznaj się z kulturą

Zanim wyjedziesz do Indonezji, zapoznaj się z kulturą i religią, jaka panuje w danym miejscu. Indonezja to jeden z największych Islamskich narodów na świecie, dlatego trzeba być gotowym na to, że panują tam inne zasady niż na Europejskich ulicach. Lepiej jest unikać bardzo krótkich spodenek i skąpych bluzek, w których nie zostaniemy wpuszczeni do świątyń i możemy poczuć na ulicy nieprzyjemny wzrok. Spakuj ze sobą kilka bardziej zabudowanych rzeczy a najlepiej przewiewną chustę, która okryjesz ciało, a jednocześnie nie będzie Ci ciepło.

Dodaj komentarz