Jak wybrać karmę dla psa z nadwagą?

Jak wybrać karmę dla psa z nadwagą?

Niestety problem nadwagi dotyka nie tylko ludzi, ale i niektóre zwierzęta. Oczywiście najczęściej winni są sami właściciele, którzy niewłaściwie dawkują posiłki swojemu pupilowi. Jeżeli jednak dojdzie do takiej sytuacji, a Twój pies powinien zrzucić kilka kilogramów, należy sięgnąć po odpowiednią karmę. Jak żywić psa z nadwagą?

Zdrowa karma o niskiej kaloryczności

Podstawowym remedium na problemy psa z nadwagą jest zdrowa karma o niskiej kaloryczności. Specjalistyczne produkty dbają o odpowiednią kompozycję składników, która spowoduje, że pies będzie odczuwał sytość, ale nie otrzyma tradycyjnej, dużej dawki kalorii. W takich karmach stawia się też na lekkostrawne składniki, jak chociażby drób i warzywa, a także praktyczne dodatki, wspomagające perystaltykę jelit oraz rozwój pomocnych bakterii. Do takich dodatków należy zaliczyć chociażby korzeń cykorii. Dobre, zarówno mokre, jak i suche karmy dla psów z nadwagą znajdziesz w sklepach specjalistycznych – między innymi w sklepie internetowym https://www.dolina-noteci.pl/. Na opakowaniu produktów oraz na stronie internetowej znajdziesz też szereg informacji na temat prawidłowego dawkowania karmy. Należy bowiem pamiętać, aby nie przesadzić, bo dietetyczna karma w zbyt dużej ilości nie będzie spełniała swojej funkcji.

Zbilansowana dieta i dużo ruchu

W zredukowaniu masy ciała potrzebna jest jednak nie tylko zbilansowana, zdrowa dieta, ale również dużo ruchu. Warto nie tylko sięgnąć po specjalistyczną karmę, dostępną w sklepie https://www.dolina-noteci.pl/, ale również zabrać psa na długi spacer. Jeżeli do tej pory wychodziłeś z psem trzy razy dziennie na mniej więcej 15 minut, zwiększ częstotliwość spacerów albo wydłuż je do 30 minut, a może nawet godziny. Nie zaszkodzą również piesze, weekendowe wycieczki. Pamiętaj jednak, aby zmiany przeprowadzać stopniowo. Pies, prowadzący raczej stacjonarny tryb życia, może nie być od razu gotowy na wielogodzinną wędrówkę po górach. Inne zapotrzebowanie na ruch mają też psy w różnym wieku. Dostosuj zatem aktywność fizyczną Twojego pupila do jego możliwości.

Skutki psiej nadwagi – na co należy uważać?

Na marginesie należy podkreślić, że niepodjęcie żadnych kroków w celu zredukowania masy psa, może prowadzić do groźnych chorób i dolegliwości. Psy z nadwagą w krótkim czasie zaczynają walczyć z problemami ze stawami, układem krążenia, a nawet cukrzycą. To z kolei może im skrócić życie i to dość znacząco. Ważne jest zatem odpowiednie żywienie psa z nadwagą. Konieczne jest nie tylko zastosowanie specjalistycznej karmy, oferowanej chociażby przez sklep https://www.dolina-noteci.pl/, ale również dużo ruchu.

Dodaj komentarz