Tanie podróżowanie – jak zaoszczędzić na wakacjach?

Tanie podróżowanie – jak zaoszczędzić na wakacjach?

Aby podróżować po całym świecie, wcale nie trzeba być milionerem. W dzisiejszych czasach na latanie samolotem i wycieczkę w najdalsze zakątki naszej planety może pozwolić sobie praktycznie każdy. Wystarczy odrobina wiedzy na temat tego, jak tanio podróżować. Właśnie dlatego razem z https://trip4u.pl/ zdradzimy Ci kilka trików na to, jak obniżyć koszty wyjazdu, a jednocześnie przeżyć wyjątkową przygodę.

Zrezygnuj z planowania dat

Jesteś elastyczny, jeśli chodzi o datę podróży? Możesz bardzo dużo zaoszczędzić na lotach. W ciągu roku jest kilka okresów, w których lotniska są praktycznie puste i nikt raczej nie garnie się do tego, aby organizować wakacje życia. Właśnie z tego względu loty są wtedy bardzo tanie, a w podróż z Polski do np. Indonezji polecisz za zaledwie kilkaset złotych w dwie strony. Jeśli chcesz tanio podróżować, to polub się z tanimi lotami i wyrzuć z głowy terminarz, po prostu poluj na okazję i jeśli taka się nadarzy, to z niej skorzystaj. Poza sezonem urlopowym wiele biur podróży i linii lotniczych oferuje bardzo duże zniżki, po to, aby ktokolwiek skorzystał z oferty – tym kimś możesz być Ty i jednocześnie zachowasz parę stówek w kieszeni.

Poczuj się jak mieszkaniec

Będąc w wymarzonym miejscu, staraj się zachowywać jak mieszkaniec. Nie tylko bardziej odczujesz klimat miejsca, w którym się znalazłeś, ale także zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Po mieście poruszaj się komunikacją miejską lub rowerem, a zakupy rób w okolicznych sklepikach. Staraj się też nie jeść posiłków w restauracjach, które znajdują się w centrum miasta, wybieraj raczej mniejsze knajpki z pysznym, lokalnym jedzeniem. Takie wakacje mogą być nie tylko przyjemniejsze niż pobyt w zamkniętym kurorcie ale także o wiele tańsze.

Zrezygnuj z przewodnika

Autokarowe wycieczki z przewodnikiem nie dość, że są droższe od tych organizowanych samodzielnie, to jeszcze powiedzmy sobie szczerze – potrafią być nudne. Jeśli chcesz zaoszczędzić, a jednocześnie świetnie się bawić, to weź przewodnik w dłoń i samodzielnie rusz na zwiedzanie najważniejszych miejsc. Na pytanie, jak tanio podróżować zawsze odpowiemy, że samodzielnie. Jeśli sam wyszukasz loty, tani nocleg i zaplanujesz całą wycieczkę, to będzie Cię to kosztować mniej niż skorzystanie z oferty biura podróży.

Pakuj się oszczędnie

Jeśli podróżujesz samolotem, to postaraj się pakować oszczędnie. Jeśli zmieścisz wszystkie niezbędne rzeczy w bagażu podręcznym, to sporo zaoszczędzisz na bagażu rejestrowanym. Dodatkowo nie będziesz musiał czekać na lotnisku na odbiór swojej walizki, a co gorsze przejmować się tym, że linie lotnicze zgubiły Twój bagaż. Tanio i wygodnie – czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz