Wycieczki szkolne jednodniowe – dokąd warto pojechać?

Wycieczki szkolne jednodniowe – dokąd warto pojechać?

Nie da się ukryć, że jeżeli chodzi o wycieczki szkolne jednodniowe niezwykle istotna jest ich ich lokalizacja. Jeśli wybierzemy nieodpowiednie miejsce, to siłą rzeczy cała wycieczka może nie być najciekawsza. Na szczęście w Polsce jest wiele ciekawych zakątków, do których warto wybrać się choćby na kilka czy kilkanaście godzin. Wobec tego dokąd warto pojechać na jednodniową wycieczkę szkolną?

Warszawa

W naszej stolicy jest tyle do zobaczenia, że w jeden dzień faktycznie nie będzie dało się tego zrobić. Jednak warto pojechać tam choćby na kilka godzin. Do najbardziej interesujących atrakcji można zaliczyć między innymi: Zamek Królewski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczególnie dobrze odnajdą się na takiej wycieczce młodzi historycy, ale i mniej zainteresowane tym przedmiotem dzieci powinny dobrze się bawić.

Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska jest doskonałym miejscem podróży na wycieczkę szkolną, dzieci bowiem mają w niej nie tylko okazję przebywać w pobliżu natury (jest to zwłaszcza istotne, jeżeli na co dzień mieszkają w mieście), ale także się na jej temat więcej dowiedzieć.

Do największych atrakcji Puszczy należą rezerwat pokazowy oraz muzeum przyrodniczo-leśne. W tym pierwszym możemy oczywiście napotkać słynnego żubra, ale także chociażby jelenie czy sarny. Z kolei w muzeum znajdziemy informacje między innymi odnośnie białowieskiej fauny i flory.

Mazury

Mazury są dość nieortodoksyjnym wyborem na wycieczkę jednodniową, ponieważ niewątpliwie jest tam co robić nawet przez długie tygodnie. Jeśli jednak dobrze zaplanujemy nasz dzień, powinniśmy zdążyć skorzystać z najważniejszych atrakcji.

Co ciekawego można zrobić na Mazurach w jeden dzień? Na przykład wziąć udział w rejsie statkiem, pospacerować po Mikołajkach, czy też udać się do Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo, ulokowanego w granicach Puszczy Piskiej.

Gdańsk

W Gdańsku możemy nie tylko zamoczyć nogi w Morzu Bałtyckim, ale także wypłynąć na rejs po Zatoce Gdańskiej i przejść się po Helu czy odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte. Można być pewnym, że dzieci zachwyci również Muzeum Bursztynu czy Bazylika Mariacka. Nie może się również obejść bez spaceru wzdłuż Ulicy Mariackiej.

Jak widać, nawet wycieczki szkolne jednodniowe mogą być po brzegi wypełnione atrakcjami. Wymaga to jednak dobrego planowania, tak, aby na pewno zdążyć zobaczyć jak najwięcej w tak krótkim czasie. Warto wobec tego skupić się przede wszystkim na miejscach znajdujących się w odległości maksymalnie kilku godzin jazdy.

Dodaj komentarz