Jakie akcesoria są niezbędne dla psa?

Jakie akcesoria są niezbędne dla psa?

Dla właścicieli psów spacer należy do codziennego rytuału. Jeśli chcesz, aby Twój pies był w pełni zadowolony, powinieneś zaopatrzyć się w akcesoria spacerowe dla psa. Spacer można też urozmaicić, zabierając ze sobą ulubione zabawki pieska, a przy tym wspólna zabawa w parku będzie idealną rozrywką. 

Smycz – niezbędna na spacerze z psem

Każdy właściciel czworonoga powinien w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria spacerowe dla psa, w tym smycz. Wśród smyczy wyróżnia się smycz klasyczną, automatyczną, regulowaną, sportową i treningową. Każda z nich ma swoje odpowiednie zastosowanie. Dużo osób decyduje się na smycze klasyczne, czyli takie, które mają prostą konstrukcję i nie posiadają regulacji taśmy. Wygodniejszym jednak rozwiązaniem jest zakup, smyczy regulowanej, która posiada karabińczyk na obu końcach. Dzięki niej masz większą kontrolę i w razie potrzeby możesz taśmę szybko skrócić bądź wydłużyć.

Szelki – dla jakich psów i czy są konieczne?

Każdy pies jest inny i każdy z nich wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Oprócz smyczy dobrze jest pomyśleć o innych dodatkowych gadżetach, między innymi o szelkach lub obroży typu kantar. Te dwa dodatki szczególnie docenią właściciele, których psy są bardzo ciągnące podczas prowadzenia. Ułatwiają one kontrolowanie psa, przy czym są bezpieczne i nie powodują ucisków na tchawicę. Kantar natomiast zakłada się nie tylko na szyję, ale też na pysk. Pozwala skupić na sobie wzrok psa, co jest zdecydowanie pomocne przy psach agresywnych i pobudliwych.

Jakie jeszcze gadżety przydadzą się na spacer z psem?

Ponadto wybierając się ze swoim psem na spacer, warto też pomyśleć o innych gadżetach, takich jak np. kaganiec. Nie ma obowiązku zakładania go każdemu psu, jednak warto go zakupić, gdy Twój pies bywa agresywny i nieprzewidywalny.  Akcesoria spacerowe dla psa, np. z https://www.pupilek.com.pl/Akcesoria-spacerowe-dla-psa-c31, to także bidon na wodę, który przyda się głównie latem w słoneczne dni. Należy w tym czasie pilnować, aby pupil regularnie się nawadniał. Ponadto chcąc zapewnić psu dodatkową rozrywkę, można zabrać ze sobą piłkę lub inną zabawkę nadającą się do aportowania. Twój piesek po długim spacerze połączonym z zabawą wróci zadowolony.

Dodaj komentarz