Leczenie zwierząt w Toruniu

Leczenie zwierząt w Toruniu

Jeśli zachowanie Twojego zwierzaka wydaje się być niepokojące, może to być oznaką większego problemu. Brak apetytu, nadmierna senność, problemy z poruszaniem się czy zmniejszone zainteresowanie aktywnością fizyczną to objawy mogące sugerować ukryte schorzenie zwierzęcia. Należy wówczas udać się do weterynarza w celu wykonania niezbędnych badań u czworonoga. Klinika weterynaryjna Avimedicus nieopodal Torunia oferuje szeroki wachlarz usług, wśród których znajduje się badanie ultrasonograficzne zwierząt.

USG weterynaryjne – Toruń

USG, czyli badanie ultrasonograficzne służy do oceny pracy i stanu narządów w organizmie. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, a prawidłowo wykonane pozwala na ustalenie szczegółów, potrzebnych do wykrywania schorzeń i postawienia prawidłowej diagnozy. W przypadku zwierząt, USG przeprowadzane jest w klinice weterynaryjnej, z zachowaniem szczególnej dbałości o sterylne warunki. Do wykonania badania stosuje się narzędzia zaprojektowane specjalnie do stosowania u zwierząt – wszystkie ultrasonografy weterynaryjne wykorzystywane w klinice Avimedicus oferują wyjątkową jakość obrazu, intuicyjną funkcjonalność, trwałość i poręczność. Aparaty USG w klinice Avimedicus mają zastosowanie do przeprowadzenia:

  • USG gałki ocznej
  • USG klatki piersiowej
  • USG jamy brzusznej
  • USG układu rozrodczego
  • USG mięśni i ścięgien
  • echo serca z Dopplerem

 

Badanie ultrasonograficzne zwierząt oferowane przez klinikę weterynaryjną Avimedicus może ujawnić niezliczoną ilość chorób i stanów medycznych, począwszy od kamieni nerkowych, a skończywszy na chorobach serca i wątroby. Wynik odpowiednio przeprowadzonego USG weterynaryjnego pozwala naszemu zespołowi na poprawne postawienie diagnozy i ustalenie indywidualnego planu leczenia dostosowanego do potrzeb czworonoga.

Klinika weterynaryjna – Toruń

Klinika weterynaryjna Avimedicus – leczenie zwierząt Toruń to miejsce, w którym kładziemy szczególny nacisk na komfort naszych czworonożnych Pacjentów. Nasi specjaliści posiadają niezbędną wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie w opiece i leczeniu zwierząt w Toruniu i okolicach. Nasz wyszkolony personel medyczny składa się z lekarzy weterynarii, w tym chirurgów oraz specjalistów z dziedziny dermatologii zwierzęcej, endokrynologii, nefrologii czy chorób wewnętrznych psów i kotów.

Profesjonalizm naszych specjalistów pozwala na zaoferowanie czworonogom komfortu i kompleksowej opieki medycznej – od profilaktyki i oceny żywieniowej po USG weterynaryjne i skomplikowane badania chirurgiczne. Wśród specjalistycznych badań oferowanych przez Avimedicus są również RTG zwierząt, inseminacja psów i kotów oraz zabieg cesarskiego cięcia u psów i kotów. Zajmujemy się również chipowaniem zwierząt i wystawianiem paszportów. W celu uzyskania większej ilości informacji, prosimy o bezpośredni kontakt mailowy, telefoniczny lub osobisty w naszej placówce. Klinika Avimedicus znajduje się w niewielkiej odległości od Torunia – zaledwie 20 minut drogi z centrum Torunia.

Dodaj komentarz