Czym wyłożone są podłogi w halach przemysłowych?

Czym wyłożone są podłogi w halach przemysłowych?

W dniu dzisiejszym zajmiemy się posadzkami przemysłowymi wykonywanymi na wielkopowierzchniowych obiektach, które muszą charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Kolejnym tematem jaki poruszymy w dniu dzisiejszym będą oczywiście wylewki anhydrytowe (ostatnio bardzo popularne) w domach i mieszkaniach.

Posadzki przemysłowe – rozwiązanie dla wielkopowierzchniowych obiektach

Wszystkie posadzki przemysłowe to produkt wykonany z betonu klasy min. B25 (C20/25) który charakteryzuje się niskim skurczem poprzez ograniczenie ilości wody do minimum (stosunek W/C<0,55) poprzez zastosowanie plastyfikatorów do betonu. Konsystencja takiego betonu na placu budowy powinna być S3 (tj. półciekła określana opadem stożka 10-15 cm). Wiedząc to możemy zaplanować wiele Wszystkie posadzki które będą obciążone należy zbroić siatkami stalowymi lub włóknem rozproszonym stalowym, polipropylenowym lub kopolimerowym. W czasie zbrojenia należy dobrać odpowiednio jego ilość a to w głównej mierze zależy od: -wielkość i rodzaju obciążenia, -miejsce wbudowania – na zewnątrz budynku czy wew. W miejscach szczególnie narażonymi na różne czynniki (naroża słupów, doków,) dodatkowo oprócz włókien stalowych należy zbroić  prętami stalowymi w miejscach krytycznych, tj. tam gdzie płyta posadzkowa ma tendencje do pękania.

Wylewki anhydrytowe – sposób na dobrą posadzkę pod ogrzewanie podłogowe

Wykańczając mieszkanie lub budując dom coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu można zrezygnować z wszędobylskich grzejników, które tylko zawadzają i mogą być niebezpieczne dla dzieci. Dodatkowo zyskujemy większą przestrzeń w naszych pomieszczeniach i dużą swobodę w jej aranżowaniu. Nie mniej jednak ogrzewanie musi spełniać swoją podstawową funkcję – ma ogrzewać dane pomieszczenie, dlatego tak ważny jest wybór posadzki, która będzie nie izolować ciepło oddawane przez rury grzewcze.

Najlepszym rozwiązaniem są wylewki anhydrytowe, których wysoki współczynnik przenikania ciepła (λz = 1,66 – 1,87 W/mk) jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu skraca okres nagrzewania pomieszczenia o połowę w porównaniu do wylewek cementowych, co w oczywisty sposób przekłada się na wymierną oszczędność energii.

Dodaj komentarz