Najciekawsze wakacyjne kierunki poza Europą

Najciekawsze wakacyjne kierunki poza Europą

Polscy turyści najchętniej odpoczywają w krajach europejskich, ale niemałą popularnością cieszą się także te bardziej egzotyczne kierunki, zwłaszcza poza głównym sezonem wakacyjnym. Dokąd warto pojechać, jeśli ma się w planach zwiedzanie innego kontynentu?

 

Kenia

Do Kenii najlepiej pojechać w okresie między listopadem a marcem. Pogoda jest wtedy słoneczna, bez problemu można kąpać się w morzu, jeśli jednak kogoś bardziej interesuje safari i obserwacja dzikich, afrykańskich zwierząt, to wakacje trzeba zaplanować na lipiec, sierpień albo wrzesień.

Kenia jest raczej bezpiecznym krajem dla turystów, unikać jednak należy terenów w pobliżu granicy z Somalią. Najlepszą opcją są wycieczki zorganizowane, z przewodnikiem, a jeśli chodzi o ceny, to większość atrakcji turystycznych jest bardzo przystępna finansowo.

 

Dominikana

Dominikana to państwo na Morzu Karaibskim, idealne miejsce dla osób, którym marzą się egzotyczne wakacje na bajecznie pięknych plażach. Jak można się dowiedzieć z https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/dominikana/, na Dominikanę można polecieć o każdej porze roku, choć podczas wakacyjnych miesięcy niektórym będzie tu za gorąco, trzeba też liczyć się przelotnymi deszczami, ale na szczęście huragany są rzadkością.

Ceny są dość zróżnicowane, w zależności od wyboru hotelu, za bilet lotniczy zapłacimy mniej wybierając podróż nocą i z przesiadkami. Dobrą opcją są wycieczki zorganizowane, wystarczy sprawdzić, które biura mają najciekawsze oferty.

 

Tajlandia

Do Tajlandii warto wybrać się zimą, kiedy panują najlepsze dla europejskich turystów warunki. Tajlandia nie jest drogim krajem, można tam wypocząć za stosunkowo niewielkie pieniądze, nawet przelot nie musi być drogi, jeśli trafi się na cenowe okazje.

Turyści wybierają Tajlandię głównie ze względu na niesamowite plaże, ale można tam również zwiedzać starożytne świątynie oraz wybrać się na wycieczkę do tropikalnego lasu.

 

Egipt

Egipt to bardzo popularny kierunek. Podróż do tego kraju nie jest ani bardzo długa, ani przesadnie droga, a na miejscu można się spodziewać prawdziwej egzotyki. Przed wyjazdem warto sprawdzić ważne informacje odnośnie panujących w Egipcie obyczajów, na przykład na https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/egipt/, tak by podczas pobytu nie narazić się na żadne nieprzyjemności.

Do Egiptu można jeździć przez cały rok, ale od czerwca do września panują tutaj naprawdę duże upały, dlatego to raczej kierunek na zimowe ferie niż letnie wakacje.

Dodaj komentarz