Rodzaje kredytu dla firm – poznaj najpopularniejsze

Rodzaje kredytu dla firm – poznaj najpopularniejsze

W ofercie najpopularniejszych banków można znaleźć produkty finansowe, które są skierowane przede wszystkim do przedsiębiorców. Kredyty dla firm z roku na rok zyskują coraz większą popularność i coraz więcej osób korzysta z nich, aby rozwinąć swój biznes. Co ciekawe istnieje kilka rodzajów kredytów dla firm. Poznaj dwa najpopularniejsze i wybierz rodzaj finansowania, który pomoże Ci sfinalizować planowane inwestycje i rozwój firmy.

Kredyt obrotowy dla firmy – co to jest?

Jeśli chodzi o kredyt dla firm, to pierwszym, o którym warto wspomnieć, jest kredyt obrotowy. Środki finansowe pozyskane w taki sposób można przeznaczyć na pokrycie bieżących wydatków firmy oraz jej zobowiązań. Za pieniądze z kredytu obrotowego można m.in.: kupić materiały lub usługi niezbędne do prowadzenia działalności, wypłacić wynagrodzenie pracownikom, uregulować składki do ZUS-u i US czy też zainwestować w nowoczesny sprzęt i maszyny produkcyjne. Kredyty obrotowe mogą mieć charakter odnawialny. Oznacza to, że przez określony w umowie kredytowej czas będziemy mogli korzystać ze środków, które udziela nam bank. Warunkiem jest w tym przypadku spłata zadłużenia, która powoduje, że znów możemy korzystać z wyjściowej kwoty.

Taki rodzaj kredytu przydaje się zazwyczaj na niedługi okres czasu. Najczęściej będzie to do 12 miesięcy od podpisania umowy kredytowej. Oczywiście istnieje też możliwość, aby kredyt odnawialny przedłużyć na kolejny okres. Takie dodatkowe środki pieniężne pomogą w zachowaniu płynności finansowej firmy np. poza sezonem jej działalności.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Kolejnym popularnym rodzajem kredytów dla firm https://splatapozyczek.pl/kredyty-dla-firm/ jest kredyt inwestycyjny. Można go przeznaczyć na rozwój przedsiębiorstwa oraz dokonanie większych inwestycji. Za pieniądze uzyskane w taki sposób można np. kupić licencje i patenty, środki transportu, nieruchomości i maszyny produkcyjne. Tego rodzaju zobowiązanie opiewa zazwyczaj na bardzo wysokie sumy, przez co spłata może potrwać nawet 20-25 lat. Oczywiście istnieje możliwość, aby spłacić kredyt wcześniej. Możesz to zrobić na przykład, gdy inwestycja przyniosła bardzo duże zyski i masz wystarczająco dużo środków, aby nadpłacić lub całkowicie spłacić kredyt inwestycyjny. Aby otrzymać taki kredyt, niezbędny jest biznesplan. Warto poświęcić chwilę nad sporządzeniem tego dokumentu, ponieważ, to w dużej mierze od niego zależy, jak bank rozpatrzy wniosek. Im lepszy jest Twój biznesplan, tym większe masz szansę na otrzymanie pieniędzy.

Dodaj komentarz