Weekend w Gdańsku – co warto tam zobaczyć?

Weekend w Gdańsku – co warto tam zobaczyć?

Gdańsk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nadmorskich miejscowości w Polsce. Co roku to miejsce jest oblegane przez tysiące turystów z całego kraju oraz Europy. Nic w tym dziwnego, ponieważ Gdańsk może poszczycić się nie tylko wyjątkowymi zabytkami i morzem, ale także niepowtarzalnym klimatem i ciekawą historią, która może zainteresować wiele osób. Zobacz, co można robić w Gdańsku przez weekend i jakie atrakcje są warte obejrzenia.

Bazylika Mariacka

Bazylika Mariacka to największa w Europie budowla, którą zbudowano z cegieł. To doskonały przykład sztuki gotyckiej, a swoim monumentalnym rozmiarem może zaskoczyć nie jedną osobę. Bazylika była budowana aż 159 lat i skrywa w sobie wiele ciekawych zabytków. Można tam znaleźć Piete, Piękną Madonnę Gdańską oraz kopię znanego na całym świecie Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga. Przewidziano także możliwość wejścia na wieżę, z której można podziwiać piękny widok na panoramę Gdańska.

Brama Żuraw

To kolejny symbol Polski, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Myśląc o Trójmieście jedną z pierwszych rzeczy, która pojawi Ci się przed oczami, z pewnością będzie Żuraw. Jest to jeden z największych i najstarszych zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. W czasach swojej świetności spełniał dwie funkcje – służył do stawiania masztów oraz do przeładunku towarów, a także był bramą miejską. Jak na swój wiek Żuraw wygląda naprawdę dobrze i łatwo jest go rozpoznać już z daleka.

Ulica Mariacka

W Gdańsku nie brakuje romantycznych i bardzo klimatycznych uliczek. Jedną z nich jest ulica Mariacka, która prowadzi do Bramy Mariackiej oraz Kościoła Mariackiego. Można tam podziwiać zabytkowe kamienice z bogato zdobionymi fasadami, a także znaleźć miejsce, w którym można zjeść obiad lub wypić pyszną kawę. To idealne miejsce na mały spacer i zapoznanie się z klimatem Gdańskich uliczek, które znajdują się w pobliżu Starego Rynku. Ulica Mariacka w Gdańsku to jedno z obowiązkowych miejsc na turystycznej mapie tego miejsca.

Dodaj komentarz