Czy Turcja jest warta odwiedzenia?

Czy Turcja jest warta odwiedzenia?

Co roku stajemy przed takim samym dylematem – gdzie w tym roku pojechać na wakacje? Wydawało by się, że nie powinno to być trudne, jednak w przypadku większości osób, nie mogą one pozwolić sobie na wakacje w kraju, które sobie wymarzyły, na przeszkodzie stoi bowiem cena takiej wycieczki. Dlatego wśród wielu turystów jednym z kryteriów wyboru jest cena wycieczki. Najtańsze są bez wątpienia wczasy w Egipcie, jednak kraj ten przez wielu turystów był już wielokrotnie odwiedzany, pozostają więc miejsca w Europie często pomijane w swoich planach. Jednym z takich miejsc – bardzo atrakcyjnym i niedrogim jest Turcja. Kraj ten oferuje wszystko czego oczekujemy od naszych wakacji, nawet więcej niż większość z nas przypuszcza.

Co takiego ciekawego jest w Turcji? Zanim do tego przejdziemy, powiedzmy o cenach wycieczek do Turcji, które wcale nie są takie wysokie jak mogło by się spodziewać. Cena wycieczki do jednego z tureckich kurortów, takich jak Bodrum, Alanya czy Marmaris, dla jednej osoby na tydzień czasu to wydatek od około 1200 złotych w górę. Jeśli mamy szczęście i trafimy na dobrą ofertę last minute, to trafimy w tej cenie także wyżywienie All Inclusive. Nie da się ukryć że takie oferty są bardzo atrakcyjne, przecież wyjazd nad nasze Morze Bałtyckie to co najmniej taki wydatek, jeśli nie większy. Nic więc dziwnego że Turcja jest krajem bardzo chętnie odwiedzanym przez polskich turystów.

Wróćmy jednak do pytania, dlaczego wyjazd na wakacje do Turcji jest taki ciekawy? Wszystko to za sprawą położenia tego kraju, bowiem nie każdy wie że Turcja leży w Azji, a nie w Europie, a dokładniej 97 procent terytorium kraju znajduje się w Azji, a tylko 3 procent w Europie. Żeby dodać do tego jeszcze trochę smaczku, powiem, że na granicy obu kontynentów znajduje się stolica Turcji – Stambuł.

To właśnie położenie geograficzne spowodowało, że Turcja w swojej historii buła często atakowana przez obce wojska, które chciały panować nad terenem tej bramy do Europy. To wszystko sprawiło, że w kraju znajdziemy bardzo wiele miejsc i zabytków które warto zwiedzić.

Głównymi zabytkami, które możemy podziwiać podczas urlopu w Turcji są liczne meczety, w które obfituje przede wszystkim stolica Turcji – Stambuł. Z miejsc, które należy koniecznie zwiedzić w miarę możliwości, należy wymienić dwie słynne krainy – Pamukale oraz Kapadocję z jej podziemnym miastem i kościołami wykutymi w skałach.

W bieżącym sezonie wycieczki do Turcji z pewnością zyskają, głównie dzięki faktowi odwrotu turystów od dwóch najpopularniejszych destynacji – Egiptu i Tunezji, w których na początku roku odbyły się zamieszki.

Dodaj komentarz