Majówka 2020 za granicą – gdzie polecieć?

Majówka 2020 za granicą – gdzie polecieć?

Długi, majowy weekend to dla wielu osób doskonały moment na zagraniczne wakacje. Jeśli dobrze zaplanujesz ten okres, to jesteś w stanie bardzo wydłużyć ten czas i pojechać za granicę nawet na tydzień. Pomysłów na kierunki podróży jest wiele dlatego, aby trochę ułatwić Ci decyzję, przygotowaliśmy najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić w 2020 roku.

Cypr

Na Cyprze przyjemna pogoda panuje cały rok, dlatego będzie to idealne rozwiązanie zarówno na zimowy urlop, jak i majowy wyjazd. To jeden z najcieplejszych rejonów Morza Śródziemnego a sezon zaczyna się tam właśnie w maju i trwa aż do późnego listopada. W maju nie ma jeszcze tam tak wielu turystów, jak w letnie miesiące dlatego nie musimy obawiać się tłumów i długich kolejek do atrakcji. Oferty wakacji na Cyprze zachęcają ceną, ponieważ nie są drogie, a można tam spędzić naprawdę przyjemny czas. Na wyspie jest też wiele zabytków i miast, które zachwycają swoją architekturą.

Sumatra

Sumatra to jedna z wysp Indonezji, która przyciąga turystów nie tylko widokami, ale także atrakcjami. Będąc tam, można wziąć udział w trekkingu po wulkanach, poznać lokalne plemiona i zobaczyć egzotyczne zwierzęta. Sumatra była niegdyś w całości pokryta gęstą dżunglą. Dziś pozostały jedynie jej fragmenty w postaci malowniczych Parków Narodowych. Jednym z najpopularniejszych jest Gunung Leuser. To idealne miejsce na majową wycieczkę zarówno dla osób lubiących aktywność, jak i spokojny relaks. Na osoby, które chcą odpocząć, czekają liczne plaże, które są jednymi z najpiękniejszych na świecie.

Grecja

Polacy uwielbiają Grecję i tłumnie odwiedzamy ją co roku. Większość turystów decyduje się jednak na to, aby odwiedzić ją w wakacje, gdy panuje tam szczyt sezonu. W maju nie ma jeszcze aż tylu turystów, a już można cieszyć się wysoką temperaturą i bezchmurnym niebem. Warte odwiedzenia jest w szczególności Rodos, Kreta i Zakynthos. Majówka w Grecji przypadnie do gustu większości osób i na pewno nie będziesz się tam nudzić.

Egipt

Majówka w Egipcie to rozwiązanie dla urodzonych plażowiczów. Jest tam mnóstwo miejsc do plażowania, a temperatura ewidentnie temu sprzyja, bo w maju potrafi przekroczyć 30 stopni Celsjusza. To doskonałe miejsce, aby opalić się jeszcze przed wakacjami, popływać i zobaczyć słynne piramidy, które są symbolem tego kraju. Na miejscu możecie też skorzystać ze zorganizowanych wycieczek po pobliskich miastach. Majowy wyjazd do Egiptu przy odrobinie szczęścia możecie znaleźć w ofertach last minute na początku wiosny. Możecie dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy i mieć pełnowartościową wycieczkę nawet za połowę ceny.

Dodaj komentarz