Park Narodowy Wodospady Krka

Park Narodowy Wodospady Krka

Urlop w Chorwacji

Odwiedzając Chorwację koniecznie musisz odwiedzić Park Narodowy Wodospady Krka. Możesz tu podziwiać wapienne kaniony i twory na rzece z pięknymi wodospadami oraz bujną florę i faunę. Bliski kontakt z naturą oraz wspaniałe widoki przyciągają tłumy turystów. Masz również niezwykłą szansę na kąpiel w wodach rzeki Krka.

Park Narodowy Wodospady Krka

Park Narodowy Wodospady Krka został założony w 1985 roku na terenie obejmującym 109 kilometrów kwadratowych, w tym środkowy i dolny bieg rzeki Krka. Do parku prowadzą dwa wejścia położone w miejscowości Lozovac albo Skradin – trzeba więc kierować się na jedną z tych dwóch miejscowości. Jednak Skradin jest położona bliżej chorwackiej autostrady, przez co dojazd jest tu łatwiejszy.

Zacznij zwiedzanie

Zwiedzanie parku zaplanuj na słoneczny dzień. Promienie słońca podkreślają niezwykłe piękno tego miejsca. Warto udać się w stronę Wodospadu Skadinski Buk. Jest to największy wodospad na rzece Krka, jego długość to 800 metrów. Na tej długości rozmieszczonych jest siedemnaście kaskad, które tworzą niesamowity klimat. Zwiedzanie jest możliwe dzięki szeregowi drewnianych kładek i ścieżek. Tu właśnie można zażyć kąpieli. W pobliżu są też lokale gastronomiczne, w których można zakupić jedzenie i picie oraz skorzystać z toalety. Jeżeli Park Narodowy Wodospady Krka chcesz zwiedzać z rodziną, bez obaw możesz wybrać właśnie to miejsce. Nawet jeśli nie udało ci się wyjechać na wakacje w sezonie, nic straconego. Park Narodowy jest otwarty przez cały rok. Ceny wycieczek do Chorwacji również są atrakcyjne, więc nawet niewielki kredyt wystarczy by przeżyć niezwykłą przygodę. Nie musisz czekać aż odłożysz odpowiednią kwotę na wyjazd. Weź kredyt i ciesz się pięknem Chorwacji, kiedy tylko chcesz.

Ciekawą atrakcją wartą obejrzenia są również Młyny wodne z XIX wieku. Są one nie tylko zabytkami wiejskiego budownictwa, ale także dowód przeszłości gospodarczej. W odnowionych budynkach możesz zobaczyć, jak kiedyś wyglądał proces mielenia zboża, prania, tkania oraz orki i siewu. Poznasz też tajniki dawnej kuchni i przygotowywania potraw. Jest to wyprawa w głąb natury, ale też historii.

Możesz też wybrać się na pokład statku i stamtąd podziwiać wodospad Roski Slap. Ma on długość około 650 metrów i składa się z mniejszych kaskad oraz głównej o wysokości ok. 15 metrów. Przy wodospadzie znajdują się różne formy naciekowe – progi, bariery i stożki oraz jaskinie. To właśnie owe stożki u podnóża głównej kaskady są najbardziej unikatową formacją tego wodospadu. Takiego widoku na pewno nie zapomnisz i będziesz chciał wrócić tu nie raz.

Dodaj komentarz