Mega wycieczkowy Grudziądz

Mega wycieczkowy Grudziądz

W sezonie wycieczek szkolnych, rodzinnych i rozmaitych wypadów oraz mniej lub bardziej przypadkowych podróży po województwie kujawsko-pomorskim, warto zwrócić uwagę na miejsca, gdzie w kontakcie z naturą możemy ciekawie spędzić czas. Do najpiękniejszych terenów spacerowych i turystycznych w Grudziądzu niewątpliwie należą szlaki piesze i rowerowe wzdłuż Wisły. Po drodze warto odwiedzić też wieżą widokową, znajdującą się na Górze Zamkowej, wraz z pozostałościami zamku krzyżackiego z XIII wieku. Z dwudziestotrzymetrowej wieży można podziwiać panoramę miasta oraz piękną dolinę Wisły.

Natomiast dla dzieci szczególnie atrakcyjny może okazać się Mega Park z Miasteczkiem Westernowym, parkiem dinozaurów, lunaparkiem i krainą bajek. Znajduje się on w Grudziądzu, przy ul. Południowej.

Zwiedzanie Mega Parku to nie tylko aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, ale także świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Nawet dorośli są w stanie znaleźć tam dla siebie rozrywkę – choćby wspomniane Miasteczko Westernowe – Kansas City, gdzie mogą śledzić popisy grudziądzkich kowbojów na koniach. To największe i najstarsze Miasteczko Westernowe w Polsce. Miłośnicy Dzikiego Zachodu mogą oglądać tam pokazy westernowe z udziałem koni oraz jeźdźców. Są to popisy jazdy kaskaderskiej oraz komiczne scenki z kowbojskiego życia. Wycieczkowicze mają też niepowtarzalną szansę zrobić sobie zdjęcia w starym stylu.

Oprócz atrakcji westernowych, znajdziemy w Mega-Parku również miasteczko Flinstonów z niezwykłymi pojazdami, skonstruowanymi na wzór tych, którymi podróżowały filmowe postaci: Barney, Betty, Fred i Wilma. W Krainie Bajek znajdziemy też krasnoludki, Pinokia, Kota w butach oraz inne postaci z baśni i legend. Jest też w Mega Parku Meksykańskie miasteczko i wiele innych atrakcji.

Ośrodek zapewnia sporo sprzętu rekreacyjnego dla osób w różnym wieku, chociaż na pewno najwięcej jest ich dla dzieci. Nic dziwnego, że przyjeżdża tam dużo wycieczek szkolnych. Przychodzą też przedszkolaki z wychowawczyniami i rodziny z dziećmi. Na terenie parku odwiedzają m. in. mini-zoo ze strusiami, lamami, wielbłądem, kucykami, owcami i kangurami.

Z kolei na Jurajskiej ścieżce edukacyjnej można spotkać dinozaury, a raczej ich rekonstrukcje oraz sylwetki innych wielkich gadów ery mezozoicznej. Niektóre z nich nawet wydają głos. Figury zwierząt powstały w skali 1:1, więc naprawdę robią wrażenie!

Oprócz Parku Jurajskiego znajdziemy tam również park Mega Owadów, w którym, wśród drzew, znajdują się realistyczne rzeźby owadów, ale w znacznym powiększeniu. Gigantyczne owady służą m. in. celom edukacyjnym – ich mega rozmiary pozwalają dzieciom poznać ich budowę. Stwarzają też okazję do wykonania niepowtarzalnych pamiątkowych zdjęć.

Natomiast w Lunaparku możliwe jest m. in. strzelanie z łuku, ujarzmianie “Byka Rodeo”, zjazd po dmuchanych zjeżdżalniach, korzystanie ze strzelnicy oraz przejazd kolorową kolejką po Mega Parku.

Osobną atrakcję Grudziądza stanowi Centrum Rozrywki Extreme, następnie Wielkie Jezioro Rudnickie i jego plaże oraz przystanie wioślarskie, jezioro Tarpno, a także liczne zabytki – m. in. Stare Miasto i zespół spichrzów oraz Cytadela. Zespół zabytkowych spichrzów z XIII-XVII najlepiej widoczny jest od strony bulwarów nad Wisłą, gdzie znajdują się urzekające, zielone tereny spacerowe.

Natomiast nad Trynką znajdziemy jeszcze jedną atrakcję – ogród botaniczno-dendrologiczny. To doskonałe miejsce dla wielbicieli pięknych roślin i osób szukających spokoju od zgiełku miasta, mimo, że znajduje się w pobliżu jego centrum. Główną ozdobą ogrodu botanicznego są kwietne dywany, a osobliwą ciekawostką jest zegar słoneczny, znajdujący się w centrum parku.

Dzięki tylu turystycznym wabikom Grudziądz nie narzeka na brak turystów. Można tylko mieć nadzieję, że kolejne zabytkowe kamienice zostaną odrestaurowane, przez co miasto stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Dodaj komentarz